Технічний прогрес міста пасе задніх

0

В останні роки Україна впевнено крокує в напрямку налагодження моделі «сервісної держави», діджиталізації спілкування між органами влади, комунальними структурами та населенням. Водночас органи місцевого самоврядування вводять в експлуатацію електронний документообіг, створюють зручні платформи для публікування відкритих даних, активно впроваджують цифрові канали комунікації з мешканцями.

У 2017 році для Горішніх Плавнях було створено інформаційний портал на основі геоінформаційної системи (ГІС), який мав стати дієвим інструментом для зворотного зв’язку між містянами та службами міста.

Систему вдалося створити завдяки Фонду підтримки ініціатив із демократичного врядування та розвитку проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС).

Виконавцем даного проекту виступило ТОВ “ІНСТИТУТ РОЗРОБКИ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ” яке виконало замовлення за 329 000 грн. замість планованих міською владою 1 487 648 млн.грн.

Фінансування здійснювалося за рахунок міського бюджету в сумі 65 800 грн. та ЄС/ПРООН 263 200 грн.

Портал має забезпечувати виконання інформаційно-довідкової функції для населення: на інтерактивній мапі міста планувалось зібрати актуальні описові й контактні дані різноманітних міських об’єктів — від комунальних підприємств і муніципальних служб до аптек, ресторанів, культурних пам’яток. На разі на платформі зібрана лише інформація про житловий фонд Горішніх Плавнів (тобто 36 будинків, де створені ОСББ) і роботу житлово-комунальних господарств, хоча планувалось внести інформацію про більш ніж 1 400 об’єктів соціальної, культурної, спортивної та інженерно-транспортної інфраструктури. Дані оновлюються не регулярно.

Отже, за підтримки проекту ПРОМІС у Горішніх Плавнях хотілося створити дієвий механізм комунікації між виконавчими органами міської ради та комунальними службами з одного боку та жителями міста — з іншого. Активне використання інформаційного порталу повинно було допомогти громаді впливати на систему управління містом, підвищувати відповідальність влади та стимулювати працівників виконавчих органів і комунальних підприємств міської ради до сумлінного виконання своїх обов’язків з урахуванням потреб територіальної громади. Діджиталізація процесів комунікації це – максимум публічної інформації, прозорі й оперативні рішення, врахована позиція громадян. На жаль наше місто до технічного прогресу ніяк не відноситься.

 

 

 

 

 

 

 

Коментувати