Тендер у Горішніх Плавнях можливо виграє фірма з ознаками фіктивності

0

Сьогодні редакція «Прозорий Погляд» продовжує висвітлювати ситуацію навколо одного з найдорожчих для Горішніх Плавнів в цьому році тендера за бюджетні кошти – капітальний ремонт тротуарів в міському ПК та В за 2 млн. 157 тисяч 700 гривень. Замовником виступає Департамент житлово-комунального господарства Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області.

Розкриття пропозицій учасників тендера відбулось ще 15 серпня 2016 року.

Відомо, що для участі у тендері на виконання робіт у межах вказаних 2 млн. 157 тис.700 гривень свої пропозиції було надано:

–  Приватне підприємство «Укрресурс-Буд»- 1946561,00 грн. ,

–  Приватне підприємство «Будівельний дім «Будівництво» – 1882787,00 грн.

За даними  результатів протоколу  відхилення засідання комітету з конкурсних торгів департаменту житлово-комунального господарства  Горішньоплавнівської міської ради вирішили відхилити пропозицію ПП «Укрресурс-Буд», відповідно до  п.п. 3, п. 1 ст. 29 ЗУ «Про здійснення державних закупівель», а саме: пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів.

Можливо, що переможцем відкритих торгів визнають саме Приватне підприємство «Будівельний дім «Будівництво».

Останнє із вищевказаних підприємств одразу привертає на себе увагу прізвищем її директора – Галата.

Пропонуємо нашим читачам уважно поглянути на ПП “Будівельний дім “Будівництво” (ЄДРПОУ -34987337).

Згідно з даними ЄДРПОУ, керівником та власником даного підприємства з кінця 2014 року є Галата Олена Євгеніївна. Внесок в статутний капітал підприємства становить 0 грн. Саме ж підприємство офіційно знаходиться по вулиці Шевченка, 4, в селі Потоки Кременчуцького району. Якоїсь іншої інформації, яка б мала інтерес, тут не знайти.

Зауважимо, що Галата Олена Євгеніївна фігурує як начальник фінансового відділу ТОВ «Легбудпроект» і являється дружиною екс-свободівця Галата Сергія Васильовича. В сусідньому місті Кременчук це доволі відома сім’я.

Більше цікавих деталей про потенційного переможця тендера можна віднайти за державним реєстром судових рішень. Завдяки коду ЄДРПОУ підприємства “34987337” в судовій базі даних можна віднайти одразу 5 ухвал Октябрського районного суду по кримінальних провадженнях, винесених з лютого по квітень 2014 року.

З даних документів можна дізнатися про те, Слідчим управлінням УМВС України в Полтавській області станом на початок 2014 року здійснювалось досудове розслідування по кримінальному провадженню, яке внесено до ЄРДР за №12013180070000462, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2, ч.3 ст. 191 КК України, за фактом привласнення грошових коштів шляхом зловживання службовим становищем службовими особами ТОВ «Легбудпроект».

Отримані шляхом завищення обсягів та вартості таких робіт бюджетні кошти товариством «Легбудпроект» конвертуються у готівку, а у фінансово-господарських документах та звітності зазначається про придбання матеріалів та замовлення робіт у інших підприємств, які мають ознаки фіктивності, а саме:

– ПП «Гасвел» (32614937);

– ТОВ «Дизайн Комфорт» (35869165);

– ТОВ «Постачпромбуд» (39085186);

– ПП «Будівельний дім «Будівництво» (34987337);

– ПП «Кремінбуд» (37411172);

– ПП «Троян СВ» (36092819);

– ТОВ «ОСОБА_2А.» (38493298);

– ТОВ «ПТР Ресурс» (38345813);

– ТОВ «БТС «Арон» (34979593)”, – так слідчий міліції зазначав у своїх поданнях до суду, вказуючи на використання при цьому печаток даних підприємств.

Слід вказати, що, згідно з даними того ж самого ЄДРПОУ, екс-свободівець Галата Сергій Васильович є очільником ТОВ “Легбудпроект” з 01 червня 2011 року.

Наголосимо, що дана фірма вже завдала збитків внаслідок завищення вартості виконаних робіт по об’єкту “Реконструкція ЦТП 15 мікрорайону з метою використання деревини в якості палива для виробництва гарячої води м. Комсомольськ Полтавської області“.

Про це вказано у постанові Полтавського окружного адміністративного суду  від 28.10.14 року по справі № 816/3163/14.

Позивачем по вказаній справі виступала Державна фінансова інспекція в Полтавській області, а відповідачем – Управління капітального будівництва Полтавської облдержадміністрації. Саме ж підприємство ТОВ “Легбудпроект” було залучено до справи в якості третьої особи на стороні відповідача (УКБ).

Слід пояснити ситуацію загалом. Протягом 2011-2012 років ТОВ “Легбудпроект” пана Галати на замовлення обласного УКБ виконувало за бюджетні кошти роботи по вищевказаній реконструкції у місті екс-Комсомольськ (Горішні Плавні).

У 2014  році  представники на виконання ухвали слідчого судді Октябрського районного суду міста Полтави провели  ревізію  обласного УКБ в частині господарських взаємовідносин із ТОВ “Легбудпроект”.

За результатами ревізії було виявлено включення до актів здачі-приймання виконаних робіт обсягів, яких фактично не було виконано. За  інформацією Держфінінспекції,  таким чином було завдано матеріальної шкоди (збитків) у розмірі 243 993 гривні.

Як не дивно, але в цій справі  Управління капітального будівництва Полтавської ОДА зайняло позицію, яка суперечила інтересам громади області, тобто була проти відшкодування завданих їй збитків.

Розуміючи, що перспективи по справі є поганими, представниками “Легбудпроект” було надано суду копію висновку комплексної  судової будівельно-технічної та економічної експертизи  по кримінальному провадженню № 1201417000000176.

Але суд не взяв до уваги вказану експертизу, оскільки слідчим суддею Октябрського райсуду м. Полтави по іншому кримінальному провадженню  № 12013180070000462 за фактом привласнення грошових коштів службовими особами ТОВ “Легбудпроект” призначено повторну комплексну судову експертизу по Реконструкції ЦТП  15-го мікрорайону в місті Комсомольськ.

Зазначено, що повторні експертизи було призначено з огляду на те, що перші експертизи носять суперечливий характер.  Вказані обставини опосередковано можуть свідчити про те, що будівельні судексперти, які робили першу комплексну експертизу  зробили її, так би мовити, неякісно. Мотиви такої неякісної роботи винесемо за дужки, хоча багатьом усе має бути зрозумілим.

Що цікаво – в подальшому на вказану постанову Полтавського окружного адміністративного суду була подана апеляція, а згодом – касація. При цьому ані Харківський апеляційний адмінсуд, ані Вищий адміністративний суд самі результати ревізії Держфінінспекції не визнали недійсними.

Таким чином, питання відшкодування заподіяних бюджету збитків підприємством Сергія  Галати залишається відкритим.

А ось хто освоїть більше 2 млн. бюджетних коштів на капітальний ремонт тротуарів в міському ПК та В – побачимо згодом.

 

Приєднуйтесь до  наших груп та підписуйтесь на сторінки в соціальних мережах — слідкуйте за останніми оновленнями і будьте в курсі усіх новин!

Коментувати