У Горішніх Плавнях масово пиляють дерева! Як діяти?

0

Останні роки у Горішніх Плавнях варварським методом здійснюють обрізання дерев. 

Горішньоплавнівські комунальники називають це “омолодженням” дерев, або більш модним словом “топпінг”.

Хоча навряд чи когось такі милі обтічні вислови переконають, що деревам стане краще. Особисто я переконаний – дерева знищують умисно.

Для початку згустимо фарби. Єдине дерево, що достовірно не гине від топпінгу – тополя. Решта видів, якщо не відразу, то за кілька років, загине, всохне.

Утім, схоже, це і є мета обрізування.

Далі… давайте згадаємо… ви хоч раз бачили, щоб у Горішніх Плавнях після кронування місця спилу зафарбовували фарбою і тим більше – спеціальними садовими ранозаживляючими речовинами? Ще чого! Якщо це зробити, як же у дерево проникнуть шкідливі бактерії і гриби, як тоді стовбур почне гнити?
Нам не здалося: у Правилах догляду за зеленими насадженнями чітко вказано: “омолоджуюче обрізання слід проводити тільки навесні”. До речі, у пункті 9.1.11.3. гарно зазначено: “лише для дерев, які добре витримують обрізання”.

Далі. Ви часто бачите старі кроновані дерева? Подивіться соцмережі. Переважно на фото +/- молоді дерева, вирок яким зеленбудівці винесли на 20-30 році їхнього життя. Для чого це все горішньоплавнівським комунальникам?

Обрізання одного дерева коштує до 500 гривень бюджетних коштів (+ отримана деревина, яку можна продати як дрова).

Комунальникам Горішніх Плавнів вигідніше знищувати ті дерева що є, а також саджати нові. Логічно все! Адже нові саджанці купують у відомої фірми «Гарди», яка продає «золоті» дерева.

Звісно, всі розуміють, що глибоку обрізку дерев можна проводити тільки в крайніх випадках. Якщо, наприклад, дерево переросло і вибивається із загального архітектурного ансамблю вулиці. Або коли стовбур так сильно відхилився, що його залишається тільки спиляти. Але це все одно не “обрізання під олівець”, як роблять наші комунальні служби. Їм аби швидше і без зайвих витрат. Нижні гілки потрібно залишити, інакше дерево без листового апарату “задихнеться”.

Гігантські рани після кронування дерев гояться частково або не гояться взагалі.

Рани бажано обробити фунгіцидами. Це дезінфекція від спор патогенних грибів, які літають у повітрі. Зверху варто нанести спеціальну фарбу для дерев і покрити рану полімерами. Якщо цього не робити, дерево всередині згниває і може впасти.

Кронувати можна не всі дерева. Тополя, липа, верба, каштан, ясен більш-менш переносять таку процедуру обрізання, але в тому випадку, якщо у дерева нормальний імунітет. Якщо дерево ослаблене, це призводить до ступеневого усихання, і воно гине за два-три роки.

У “Правилах утримання зелених насаджень” написано, що кронування здійснюють навесні, за порушення передбачаються штрафи. Але закон ніхто не виконує, і немає контрольних органів.

Ще часто після обрізки порушується архітектоніка рослини, це коли половину крони зрізали, і вага змістилася. Тоді дерево починає відхилятися від вертикальної осі і стає по суті аварійним. У таких випадках потрібно робити більш глибоку структурну обрізку і врівноважувати його.

Як діяти?

Кожного дня, в нашому місті, ми можемо встигнути врятувати дерева.

Бачите обрізувачів дерев, просите зупинити роботу, питаєте документи на проведення такої обрізки.

Згідно із законом “Про доступ до публічної інформації” (ст. 13, 14), вам зобов’язані надати інформацію і показати документи. Врешті, ви платите податки, за рахунок яких ці люди отримують зарплатню.

Якщо документи надавати відмовилися, викликайте поліцію.

Із поліцією чи без, документи вам показали. Топпінг, омолодження (тобто видалення крони) може проводитися, тільки якщо є дефектний акт на це дерево, де вказано, що воно вимагає омолодження, тому що старе, його вершина почала всихати.

Акт складається на основі обстеження дерев комісією, в ньому чітко вказують кількість дерев (п. 13.1.2 Правил утримання зелених насаджень). Якщо такого акту немає, будь-які інші документи не дають права проводити обрізання.

Якщо до цього моменту вам просто все показали і поліцію викликати не довелось – викликайте тепер.

Напишіть заяву про злочин (не просто заява, це важливо), де чітко вкажіть статтю Кримінального кодексу (ст. 270-1) і Кодексу про адміністративні правопорушення (ст. 153).

Інша ситуація – дерева вже обрізані, але не знаєте виконавців робіт, все одно напишіть таку заяву з формулюванням “невідомі мені особи” і віднесіть її в поліцію.

Зробивши такі прості дії свідомого громадянина, кожен з нас має шанс подарувати деревам десятки років життя; захистить право себе і всіх інших городян на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Адже дерева формують придатну для нашого життя атмосферу, екранують та накопичують автомобільні викиди, радіонукліди.

Годі уявити, на скільки нашим життям ми завдячуємо їм.

Тож, якщо ви побачили на вулиці людей з бензопилами, не гайте ні хвилини – відразу запитуйте документи та телефонуйте 102.

Коментувати