У ГОРІШНІХ ПЛАВНЯХ ВИЯВИЛИ НЕБЕЗПЕЧНОГО ДЛЯ РОСЛИН ШКІДНИКА

0

У теплицях ТОВ “Голландські троянди”, що у Горішніх Плавнях, виявили нове вогнище карантинного шкідливого організму – західного квіткового трипса. У зв’язку з цим запровадили карантинний режим на загальній площі 1,6 га.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області.

Західний квітковий трипс багатоїдний шкідник, який пошкоджує більше 250 видів рослин. Його личинки та дорослі особини живляться на культурах: плодових, овочевих, квіткових, висмоктуючи клітинний сік рослин.Шкідник впливає на рослину пошкоджуючи її перенесенням вірусних хвороб. Деякі культури при ураженні їх трипсами практично повністю втрачають ринкову цінність.

Фітосанітарні заходи:

– негайне знищення заселених рослин, ретельне видалення з теплиці всіх бур’янів і рослинних решток, недопущення повторного використання пакувального матеріалу, в якому раніше перевозились імпортні рослини;

– використання техніки коливання температури та вологості повітря в теплиці;

– використання біологічних агентів, найбільш ефективних саме проти західного квіткового трипса – хижаків: Neoseiulus (=Amblyseius) cucumeris і А. barkeri, A. swirskii, Beauveria bassiana, Hypoaspis miles, Orius insidiosus Steinernema feltiae.

Біологічний метод контролю трипса нині дає найбільший ефект і широко поширений в світі.Серед препаратів, які дозволені в Україні для боротьби з цим карантинним шкідником, фосфорорганічні інсектициди, перитроїди та неонікотиноїди на основі таких діючих речовин: піриміфос-метил, альфа-циперметрин, імідаклоприд, ацетаміприн.

За чинним законодавством, імпортні рослини, овочі і фрукти повинні бути вільними від карантинних організмів, супроводжуватись фітосанітарними сертифікатами, а також походити з вільної від будь-яких карантинних обмежень території.У випадках, коли фітосанітарна експертиза підтверджує виявлення західного квіткового трипсу в імпортних вантажах весь вантаж підлягає знезараженню, знищенню або поверненню до країни походження.

Коментувати