У Горішніх Плавнях зафіксували випадок сальмонельозу

0

На минулому тижні в місті Горішні Плавні зареєстрували випадок сальмонельозу. Про це інформує прес-служба державної установи “Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ”.

Щоб не захворіти на сальмонельоз, найважливіше правило – обов’язково ретельно мити руки з милом перед приготуванням їжі та перед її вживанням.

Готуючи страви, слід мати окремий ніж для сирого м’яса та риби. Це ж стосується й обробної дошки, яку разом із ножем після використанням потрібно ретельно мити і споліскувати окропом.

Не можна вживати недостатньо просмажене чи проварене м’ясо. Також не можна пити сирі яйця, варити їх необхідно 10 хвилин. Молоко потрібно пити тільки кип’ячене.

Споживати страви необхідно одразу після приготування. При повторному вживанні – піддавати їх термічній обробці. Перед споживанням овочі та ягоди треба обов’язково добре промити питною водою чи ошпарити кип’ятком.

Продукцію, що швидко псується, треба зберігати лише в холодильнику. Не можна купувати продукти на стихійних ринках (м’ясо, ковбаса, кондитерські вироби, сир, сметана). При закупів звертайте увагу на кінцевий термін придатності та умови зберігання. За необхідності вимагайте супровідну документацію, що засвідчує якість та походження продуктів (якісне посвідчення, сертифікат якості, декларація виробника).

Коментувати