У Горішніх Плавнях членів двох виборчих комісій оштрафували за правопорушення, пов’язані з корупцією

0

У Горішніх Плавнях членів двох виборчих комісій оштрафували за правопорушення, пов’язані з корупцією. Вони затвердили постанови про розподіл премій членам комісій, зокрема й собі, але не повідомили вищий орган про наявність реального конфлікту інтересів.

За участі Горішньоплавнівського відділу Кременчуцької місцевої прокуратури міським судом міста Горішні Плавні упродовж квітня-травня 2020 року розглянули 10 протоколів про порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності окружних виборчих комісій, які працювали на виборах народних депутатів України та Президента України.

Судом п’ятьох осіб визнали винними за ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та притягнули до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу в розмірі 3 400 грн кожному.

Згідно з матеріалами справи голова, його заступник і секретар двох окружних виборчих комісій затвердили постанови про розподіл премій членам комісій, зокрема й собі, але не повідомили вищий орган про наявність реального конфлікту інтересів, йдеться у повідомленні пресслужби прокуратури Полтавської області.

Після набрання постановами суду законної сили вирішуватимуть питання про направлення подання в порядку ч. 3 ст. 65 Закону України “Про запобігання корупції” на адресу Центральної виборчої комісії, аби встановити причин і умови, що сприяли вчиненню правопорушень, пов’язаних із корупцією.

Коментувати