У Горішніх Плавнях запрацювала мобільна група з протидії домашньому насильству

0

Мобільна поліцейська група, що «боротиметься» з домашніми кривдниками, від 6 травня, працює в Горішніх Плавнях. Офіцери допомагатимуть постраждалим, розбиратимуться у причинах конфліктів, прийматимуть необхідні правові рішення стосовно домашніх «тиранів» та супроводжуватимуть адміністративні матеріали у суді.

Як зазначив Роман Дорош, старший інспектор відділу дільничних офіцерів поліції області, перша на Полтавщині мобільна група з’явилася у Полтаві ще влітку 2019 року, другу – «запустили» у Кременчуці наприкінці березня 21-го. За цей час вони довели свою ефективність на практиці.

«Запровадження таких груп реагування – це великий крок у сфері запобігання домашньому насильству. Наша мета – покращити оперативність та якість реагування на такі повідомлення, щоб вчасно допомогти скривдженим та притягнути до відповідальності правопорушника», – наголосив майор поліції.

Основні повноваження поліцейських на місці події: владнати конфлікт, вивчити ризики, надати правову оцінку ситуації, скласти адміністративний протокол або зібрати доказову базу для відкриття кримінального провадження. Правоохоронці також зобов’язані роз’яснити права та перелік безоплатних послуг, що може отримати постраждала особа.

Також на місці поліцейський може вручити кривдникові терміновий заборонний припис строком до 10 діб. Цим приписом правоохоронці можуть зобов’язати домашнього «насильника» залишити місце проживання жертви або заборонити вхід і перебування в місці її проживання, чи заборонити контактувати з постраждалою особою у будь-який спосіб. За невиконання такого припису порушнику доведеться або сплатити штраф, або виконати громадські роботи чи відбути адміністративний арешт.

Серед інших важливих функцій поліцейського – забезпечити супровід матеріалів та налагодити комунікацію з фахівцями, які нададуть жертві необхідну соціально-психологічну підтримку. Ігор Лайло, начальник сектору превенції відділу поліції № 2 Кременчуцького райуправління, зауважив: «Я дуже радий, що у місті з’явилися спеціалісти, які будуть займатися виключно цією лінією роботи. Вони не тільки реагуватимуть власне на повідомлення про такі факти, але й збиратимуть докази та супроводжуватимуть матеріали у суді. А також координуватимуть свою роботу із соціальними службами, психологами та іншими профільними фахівцями».

 

 

 

Коментувати