Упродовж 10-11 вересня мешканці Полтавщини добровільно віддали шахраям майже 180 тисяч гривень

0

Працівники поліції Полтавщини неодноразово зверталися до громадян із закликами не повідомляти стороннім особам своїх персональних даних та банківських реквізитів, не замовляти товар через Інтернет передоплатою, а також не «рятувати» своїх близьких та родичів від кримінальної відповідальності, коли телефонує невідома особа та представляється працівником поліції. Незважаючи на це, на лінію «102» продовжують надходити повідомлення про вчинення шахрайських дій.

Зокрема, лише упродовж 10-11 вересня мешканці Полтави та області втратили 178 тисяч гривень з власних рахунків.

Зокрема, у суботу, 10-го вересня, троє мешканців Полтави під приводом купівлі товарів через сайт безкоштовних оголошень перерахували передоплатою 7256 гривень – 4,5 тис гривень за купівлю велокомп’ютера, 1,5 тис гривень – за пральну машину та 1,256 тис гривень – за мобільний телефон. Мешканець Кременчука перерахував передоплату у сумі 6000 гривень, двоє миргородців – 1000 та 730 гривень. А жінці із Шишацького району того дня зателефонував невідомий абонент, представився працівником банку та випитав дані банківської картки. Після розмови потерпіла виявила відсутність на картці 8400 гривень.

У неділю, 11-го вересня, за «вирішення питання» сина, який потрапив у ДТП, полтавка віддала незнайомцю 153 000 гривень. У цей же день пенсіонерка з Кременчука за звільнення сина від адміністративної відповідальності віддала чоловіку, який телефоном представився працівником поліції, 10 000 гривень та золотий ланцюжок.

Всього із початку року на Полтавщині відкрито 1695 кримінальних проваджень за фактами різноманітних шахрайств.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

Працівники поліції не вирішують питання затримання, притягнення до відповідальності в телефонному режимі, а тим паче, не вимагають грошові кошти. Перевіряйте за будь-яких обставин інформацію, яку озвучують вам по телефону, представляючись правоохоронцем, і пам’ятайте, що особі, яка надає кошти за «звільнення від кримінальної відповідальності» – теж загрожує покарання.

Про всі випадки шахрайств повідомляйте до найближчого територіального відділу поліції або на безкоштовну цілодобову лінію «102».

Відділ комунікації поліції Полтавської області

Коментувати