В Горішніх Плавнях буде відкрито Бюро правової допомоги

0

З 1 вересня 2016 року у містах та районних центрах всієї України гостинно відкриють для громадян двері бюро правової допомоги, які забезпечуватимуть активне просвітництво на рівні кожної територіальної громади, забезпечення доступу громадян до електронних сервісів Міністерства юстиції України, надання юридичних консультацій, приймання звернень щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги, безпосереднє здійснення представництва інтересів клієнта в суді. У Полтавській області проведено підготовчу роботу для відкриття 23 бюро правової допомоги та нових відділів при чотирьох місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Бюро правової допомоги є мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп.

Діяльність бюро правової допомоги буде спрямована на досягнення декількох цілей:

  • підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст;
  • сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему;
  • зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих суспільних верств внаслідок запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах;
  • зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх;
  • посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад;
  • сприяння більшій залученості територіальних громад до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування;
  • оперативна синхронна комунікація змісту реформ, які проводяться Урядом у сфері освіти, охорони здоров’я, соціальній та інших сферах, на рівень територіальних громад;
  • запобігання побутовій корупції на базовому рівні.

За своїм статусом бюро правової допомоги не є окремими новоствореними установами, не мають статусу юридичної особи, не має адміністративного персоналу і не потребує додаткових витрат на адміністрування. Бюро правової допомоги в місті Горішні Плавні є структурним підрозділом Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що вже функціонує.

За своїм складом бюро є децентралізованим пулом юристів-практиків, які надають безкоштовні правові консультації. У разі потреби ці юристи також здійснюватимуть представництво в суді за окремими видами спорів для окремих вразливих категорій за рішенням місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги.

Основними цінностями системи є гідність та права людини; довіра та партнерство, прозорість та підзвітність, незалежність, інновації та прагнення до досконалості.

Першоосновою діяльності є повага до гідності людини та прагнення створити умови, за яких люди мають рівний доступ до права і правосуддя незалежно від рівня їх матеріальних статків чи ступеня соціальної вразливості.

Людям пропонуються засоби для вирішення життєвих проблем у правовий спосіб на противагу узвичаєній у суспільстві корупції.

Ми відкриті до співпраці з усіма зацікавленими сторонами та активно розвиваємо партнерство, насамперед, на рівні територіальних громад. Ми проводимо відкриті конкурси для відбору персоналу.

Система правової допомоги є незалежною складовою системи юстиції, оскільки Міністерство юстиції не втручається в її операційну діяльність.

Рішення про надання безоплатної правової допомоги приймається згідно закону незалежно від політичних та інших впливів.

Як запоруку якості правової допомоги ми підтримуємо вільну конкуренцію поміж її надавачів та сприяємо розвитку мережі незалежних надавачів правової інформації та консультацій і заохочуємо органи місцевого самоврядування залучати до їх надання, передусім, громадські організації.

Ми прагнемо постійного удосконалення нашої діяльності, намагаючись бути чутливими до змін середовища та швидко реагувати на них. Ми шукаємо нові та нестандартні підходи до розв’язання проблем і постійно навчаємося завдяки обміну досвідом та кращими практиками.

Станом на 09.08.2016 в Україні запущено діяльність 308 бюро правової допомоги, протягом найближчих тижнів буде запущено діяльність ще близько 100 бюро.

Громадян просимо звертатись за адресою: просп. Героїв Дніпра, 40 (дитяча бібліотека)

та за телефонами +380684903331 – Тараненко Сергій Миколайович (начальник відділу «Горішньоплавнівського бюро правової допомоги» Кременчуцького МЦ з НБВПД),

+380963844381 – Бірюков Ілля Юрійович (заступник начальника відділу «Горішньоплавнівського бюро правової допомоги» Кременчуцького МЦ з НБВПД).

Коментувати