Водна артерія Комсомольська

0

Комсомольська міська рада Полтавської області на десятій сесії сьомого скликання, яка відбудеться 24 травня 2016 року планує затвердити змінений перелік заходів стосовно водної артерії міста, що будуть фінансуватись в 2016 році за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища.

В дані заходи буде входити капітальний ремонт русла р.Дніпро, відновлення сприятливого санітарного стану та гідрологічного режиму та укріплення берегової ділянки Дніпродзержинського водосховища в районі зони відпочинку вздовж вул.Набережної від рятувальної станції до човнового причалу, капітальний ремонт благоустрою та укріплення берегів паркового озера, очищення водойм методом підселення водорості хлорела, а також розроблення проектів та моніторингів.

Перелік природоохоронних заходів, що планується до фінансування за рахунок фонду у 2016 році, виглядає наступним чином:

Найменування заходу Фінансування у 2016 році
Розчищення та поглиблення русла р.Дніпро –(капітальний ремонт водного об’єкту). 4 860 000 (млн. грн.)
Відновлення сприятливого санітарного стану та укріплення берегової ділянки Дніпродзержинського водосховища в районі зони відпочинку вздовж вул.Наберожної від рятувальної станції до човнового причалу в м. Комсомольську Полтавської області (проект) 70 000 (тис.грн.)
Відновлення сприятливого гідрологічного режиму на ділянці Дніпродзержинського водосховища в районі зони відпочинку вздовж вул.Наберожної від рятувальної станції до човнового причалу в м. Комсомольську Полтавської області (проект) 70 000 (тис.грн.)
Інженерно-геологічні вишукування на ділянці Дніпродзержинського водосховища в районі зони відпочинку вздовж вул.Наберожної від рятувальної станції до човнового причалу в м. Комсомольську Полтавської області 49 000 (тис.грн.)
Берегоукріплення річки Дніпро (проект) 300 000 (тис.грн.)
Виконання робіт по проекту «Благоустрій паркового озера в місті Комсомольську. Укріплення берегів.» – капітальний ремонт. 1 000 000 (млн. грн.)
Біологічний метод очищення водойм (підселення водорості хлорела) 60 000 (тис.грн.)
Розчищення озера Онуфріївське (проект) 100 000 (тис.грн.)
Проведення моніторингу роботи водоочисних та водозабірних споруд з визначенням гідробіологічних та біохімічних умов існування джерела водопостачання – протоки «Річище» та можливості покращення водообміну вихідної води в цьому джерелі 170 000 (тис.грн.)
Всього: 6 679 000 (млн. грн.)

 

Сума виходить чимала. Але, прикро і те, що попри екологічні заходи, щорічні суботники і нагадування жителям та гостям міста про стан довкілля, ситуація на водоймах Комсомольська з кожним роком значно погіршується. Городяни та міська влада не здатні оцінити величезний потенціал міських водних артерій і поступово перетворюють їх на промислові зони чи стоки для сміття.

Водна артерія Комсомольська сьогодні сумнівно підтверджує нашу європейськість.

 

Коментувати