Водоканал Горішніх Плавнів. Вільні підрахунки однієї закупівлі.

0

Як водоканал Горішніх Плавнів мило купує. Одних учасників цінує, а інших дискримінує. 

11 лютого міський водоканал уклав угоду на купівлю миючих засобів, а точніше мила господарського 72% вагою 200 г. ТМ “Щедро” у кількості 6000 шт., та мила рідкого ТМ “ШИК” обов’язково у поліетиленовій каністрі с ручкою, об’ємом 5л, кількість 25 шт., на суму 67 950 грн.

Дуже зацікавили деякі нюанси. Перше –  це відсутність, на сайті продавця, товару зазначених договором торгових марок. Друге – це звичайно ж ціна. Трете – це помітка яка стосується аналогів. У закупівлі чітко вказано наступне – “В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі не вказано які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників, отже у разі, якщо учасником буде подано пропозицію щодо постачання продукції інших торгівельних марок, така пропозиція буде відхилена.  тобто інша компанія, котра хотіла прийняти участь у торгах, задала питання щодо можливості продажу такого ж за характеристиками товару, але інших ТМ, отримала відмову. Таким чином повертаємось до першого та третього пункту не відповідності, на сайті продавця НЕМАЄ товару котрий би відповідав характеристиці договору але є аналогічний, тобто іншої торгової марки. Що ж це, тендерна дискримінація чи продавець торгує з “підполи”?

А тепер згадаємо математику та розберемо другий пункт, щодо ціни. На найбільшій торговій платформі України знайдено пропозиції повністю задовольняючі умови тендерної документації та характеристики товару. Мило господарське ТМ “Щедро” 72% гуртова вартість (адже 6000 шт.) 7,70грн.*6000шт.=46 200.   

Рідке мило ТМ “ШИК” в поліетиленовій каністрі з ручкою, 5 літрів. гуртова ціна (25 шт) 89,79грн.*25шт =       2 244,75 грн. Загальна вартість 48 444, 75грн. (за підрахунками середньої ринкової ціни) Тож рахуємо разом, ціна за договором 67 950 грн. мінус середня ринкова 48 444,75 грн залишається 19 505,25 гривень котрі десь у когось мабуть в кишенях завалялись. Не багато але теж на дорозі не лежать.

Заходимо на сайт продавця дивимось на ціну АНАЛОГІЧНОГО товару але невідповідної ТМ, тут ціна ще нижча мило господарське у роздріб (бо іншої ціни не вказано) коштує  7,15 грн. за одиницю, тобто вартість 6000 шматків мила має бути 42 900грн.  А вартість АНАЛОГУ рідкого мила навпаки вища та складає 109, 3грн.

Прозорими такі закупівлі, постійно у одного й того ж продавця, назвати важко, а нехтування пропозицій інших учасників, взагалі має назву дискримінація. Але для водоканалу Горішніх Плавнів, правила торгів не писані. І це тільки один приклад.

 

Коментувати