Як в Комсомольську відремонтують ліфти в 2016 році

0

Ліфтове господарство Комсомольська – окрема болюча точка. Сотні підйомників в багатоквартирних житлових будинках потребують ремонту, багато – в капітальному ремонті, деякі не працюють зовсім.

До кінця 2016 року в Комсомольську планують модернізувати та капітально відремонтувати 26 ліфтів та черговий техогляд зробити у 88. З міського бюджету було виділено 1 млн. 525 тис. грн., а саме:

  • Капітальний ремонт ліфтів житлових будинків (модернізація) 6 ліфтів на суму 885 тис. грн.;
  • Капітальний ремонт ліфтів житлових будинків  (заміна редукторів, канатів, шківів, двигунів та інше) 20 ліфтів на суму 270 тис. грн.;
  • Капітальний ремонт ліфтів (експертне обстеження та черговий техогляд для подовження терміну експлуатації) 88 ліфтів на суму 370 тис. грн.

Це питання було вирішене 22 березня 2016 року на 8 сесії Комсомольської міської ради депутатами 7 скликання було затверджено зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства міста Комсомольська на 2016 рік.

Нагадаємо, що у минулому році, згідно зі звітом про виконання бюджетних програм управління житлового господарства міськради, за бюджетні гроші у сумі 1 млн.659 тис.908 грн. в Комсомольську було капітально відремонтовано 9 ліфтів на суму 1 млн. 51 тис. грн., на експертне обстеження та позачерговий техогляд для подовження терміну експлуатації 76 ліфтів на суму 298 тис. 908 грн., також проведено заміни редукторів головного приводу у 12 ліфтах на суму 200 тис.грн. та заміну канатів, шківів, двигунів та інше у 30 ліфтах на суму 110 тис.грн.

З власного досвіду розповім, що робити якщо не працює ліфт.

Погодьтеся, не дуже весело прийти після роботи додому і дізнатися, що ліфт не працює. А тягнутися належить багато поверхів! Перспективи не дуже радісні. Сусіди, гірко зітхнувши, і про всяк випадок марно натискаючи кнопку, вирішують іти  пішки. Але мені-то, як завжди, більше всіх треба і я телефоную на аварійну службу 2-58-91, як зазначено, але трубку ніхто не бере, потім дзвоню на мобільний 097-857-33-46. У відповідь – обурений голос з відповіддю, мовляв, до вас уже їдуть і кидання слухавки. Принципово чекаю хвилин 50. Приїздить чоловік з невдоволеним обличчям та щось буркає собі під ніс. Походивши по поверхах, зазираючи в ліфт, майстер запускає ліфт хвилин через 30. На обличчях мешканців з’являються посмішки!

Добре звичайно, коли в ліфті ніхто не застрягає. Але ось в нашому домі, практично кожен день люди кричать з ліфту, бо застрягають і не мають змогу подзвонити, бо мобільний зв’язок не працює або гірше – без телефону зовсім. Та коли застрягає доросла людина, то одне, а ось коли маленька дитина плаче і не може нічого зробити, то інше. Психологічна травма забезпечена і скоріш за все, після такого випадку малеча ходитиме пішки.

Корисно знати! Якщо раптом ви опинилися в несправному ліфті, який зупинився між поверхами, головне правило – не панікуйте і не намагайтеся вибратися самостійно. Подібні спроби небезпечні для життя. Не слід також розгойдувати кабіну ліфта або натискати на всі кнопки підряд.

У кожному ліфті є кнопка виклику диспетчера. Натисніть на неї і дайте відповідь на питання диспетчера, він викличе до вас бригаду ремонтників. Якщо в кабіні ліфта комусь стало погано, повідомте про необхідність допомоги медиків.

Якщо кнопка виклику диспетчера не працює, ви можете зателефонувати компанії, яка обслуговує ліфт, якщо цей номер вказано в кабіні ліфта. Якщо цей номер не вказано, то слід зателефонувати рідним чи знайомим, вони викличуть аварійну службу. Навіть якщо у вас немає з собою телефону, не впадайте у відчай, а голосно кличте на допомогу.

Щодо падіння ліфта в шахту – це дуже рідкісне явище. Ліфти обладнані пристроями, які загальмовують кабіну в разі обриву тросів. Проте рекомендується пам’ятати про деякі правила безпеки.

Якщо ліфт починає стрімкий рух вниз, вам потрібно якомога швидше натиснути на кнопку «Стоп» і прийняти безпечну позу. Можна сісти спиною до стінки кабіни навпочіпки, впершись руками в підлогу, або лягти на підлогу обличчям вниз в центрі кабіни, вткнувшись головою в сумку. Ця поза допоможе зафіксувати тіло. Фахівці відзначають, що чим менш рухливі ви будете в момент зупинки, тим менше постраждаєте.

ВАЖЛИВІ ТЕЛЕФОНИ, якщо застрягли у ліфті:

2-58-91,

097-857-33-46.

Коментувати