Як врятувати озеро біля Свято-Миколаївського Собору, – порада горішньоплавнянина

0

Дедалі частіше горішньоплавняни звертають увагу, що коїться у місті навкруги. Накипілих проблем вдосталь, одна з головних – це визначна пам’ятка, міське озеро, яке наразі знаходиться в жалюгідному стані. Володимир Колесников, через сторінку однієї з груп в соціальній мережі Фейсбук, звернувся до мера Горішніх Плавнів Дмитра Бикова:

«Господин мэр, очень болезненный вопрос ,который волнует жителей города, это состояние городского озера. Все понимают,надеюсь и Вы, что его пришло время спасать. Ни какие рыбки, водоросли, покосы уже ничего не сделают. Вопрос надо решать кардинально. Отгородить дамбами часть озера, выкачать оттуда воду, а остальное почистить земснарядом. Пульпу залить в кусочки отгороженные. Судя по высоте берегов,глубины озера,это вполне возможно сделать. Через пару лет вывезти ил на поля и закачать воду из Днепра. И озеро оживет еще лет на сорок».

Користувачі ж мережі в коментарях підтримують необхідність кардинального порятунку озера. Але, враховуючи роботи, які проводились на протязі попередніх років – чиновники Горішніх Плавнів вирішувати це питання не дуже квапляться.

Нагадаємо, 21 березня минулого року, горішньпоплавнівськими депутатами було затверджено зміни до «Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в місті Горішні Плавні на 2016-2020 роки».

Тим самим, на виконання капітального  ремонту водного об’єкта по проекту  «Благоустрій паркового озера в місті Комсомольську (Горішні Плавні). Укріплення берегів» виділено 6 млн 883 тис.грн. з фонду охорони навколишнього природного середовища.

Фотографії озера біля Свято-Миколаївського Собору опубліковані активістом Андрієм Куценко.

 

 

Коментувати