Зелених насаджень багато не буває

0

Комунальне підприємство «СпецЕко» не припиняє масові закупівлі посадкового матеріалу в системі публічних закупівель Прозорро.

Згідно оприлюдненої інформації, за кошти місцевого бюджету знову планується придбати посадковий матеріал дерев та кущів на суму 2 400 000 грн.

В цілях озеленення міста планують придбати ще понад 6774 одиниць.

Посадковий матеріал досить різноманітний, це наприклад: Альбіція ленкоранська, Айва японська, Барбарис, Барвінок, Багрянник японський, Бересклет форчуна, Береза черна Маджик Глоб Бузок “Палібін”, Вишня дрібнопильчаста (Сакура), Гінго дволопатеве, Гвоздика альпійська, Глід звичайний Паул Скарлет, Дейція, Дерен білий Аргентеомаргіната,Дерен білий Ауреум, Камяна троянда, Клен (6 видів), Лілія низкоросла Ялівець китайський (12 видів), Ірис садовий, Юка нитчата, Флокс шиловидний, Яблуня Роял Бьюті та інші.

Поставка товару має здійснитись в строк до 30.11.2020 р. в межах території м. Горішні Плавні на підготовлені замовником місця садіння.

Також передбачається внесення фосфатно-калійних добрив під час садіння.

Цікавий момент, полягає в тому що за договором, виконавець зобов’язується замінити загиблий з його вини посадковий матеріал протягом року.

 

Якщо подивиться на загальну кількість тендерів на придбання посадкових матеріалів, то побачимо що з 2017 року було подано 13 варіантів закупівель. Три не зіграли, дев’ять завершені, один в процесі. Загальна сума закупівель 11 805 327 грн за 34 112 одиниць посадкового матеріалу. Це приблизно 150 видів троянд, однобарвних та кольорових, екзотичних та звичайних рослин, які мали зробити місто більш вишуканим та квітучим. Вулиці міста з такою кількістю рослин — мають бути схожі на ботанічний сад.

Під кожним деревом чи кущем має бути табличка з назвою чи номером для контролю й розуміння яка це рослина.

На прикладі Нью-Йорка, дерева нанесли на карту і порахували їх економічну вигоду. На сайті NYC Street Tree Map всім деревам створили персональні картки. Вказана порода дерева і малюнок листа, діаметр стовбура, точні координати і зображення з Google-панорам.

Картки служать і елементом контролю. Можна повідомити про проблему з деревом або навпаки внести дані про догляд. Щоб стежити за конкретними деревами, жителі додають.

У картці дерева розраховують економічну користь за показниками:

– скільки дерево відфільтрувало дощової води;

– зберегло електроенергії;

– очистило повітря і знизило рівень діоксиду азоту.

Всі формули і грошові розрахунки беруть з калькулятора i-Tree Лісового управління США.

До відома, 675 тис. дерев поглинають 285 тонн вуглекислого газу щорічно, фільтрують 3,7 млрд літрів води і зберігають 676 млн кіловат на годину електроенергії, які в сумі економлять Нью-Йорку 111 млн доларів на рік.

Повертаємось у 10-й мікрорайон Горішніх Плавнів і бачимо стежку між двома садочками: дві клумби та невеликі деревця вздовж двох парканів. Начебто зробили не погано але одразу почали його нищити, трактором з причепом води який їздить та поливає ці бідолашні рослини.

Отже ми бачимо, що переважаюча зелена рослинність – це обпилені тополі, каштани, бур’ян та амброзія.

 

 

Коментувати