Жеваго хоче добитися перенесення будівництва мосту з Кременчука під Горішні Плавні. Таке рішення понесе великі втрати, в тому числі дачні кооперативи Низи та Редути.

0

Жеваго добивається перенесення будівництва нового мосту під Горішні Плавні. Якщо проєкт Жеваго затвердять, з’явиться необхідність знесення сотень будинків, дачних кооперативів та руйнування сільськогосподарських земель.

Справа в тому, що 16 жовтня мала відбутися сесія обласної ради, на якій депутати готувалися розглянути дозволи на будівництво мосту. Причому не одного, а відразу двох – у Кременчуці та під Горішніми Плавнями. Таке рішення називали “компромісним”. І на сесії мали порушити питання – який з двох мостів будувати першим.

Але сесія не відбулася. Офіційна причина – багато депутатів захворіли на коронавірус і не набиралося кворуму. Така ситуація склалася на руку Жеваго, який просуває питання будівництва нового мосту саме під Горішніми Плавнями. Справа в тому, що в обласній раді не вистачало голосів, щоб дати дозвіл на будівництво першим його мостового проєкту. Є інформація, що саме з подачі Жеваго частина депутатів повідомила про хворобу, аби зумисне зірвати сесію облради.

Після виборів Жеваго збільшить вплив на місцеві ради за рахунок Євросолідарності та ОПЗЖ
У Жеваго розраховують повернутися до цього питання вже після виборів, коли збереться обласна рада наступного скликання. Полтавські ЗМІ пишуть про те, що у результаті виборів 25 жовтня Жеваго матиме значно більший вплив в обласній раді, а також у Кременчуцькій міській та районній. Адже він фактично контролює обласну Євросолідарність та ОПЗЖ і за списками від цих партій балотуються його люди.

Тож ще до кінця цього року новообрані депутати від ЄС та ОПЗЖ можуть заблокувати будівництво нового мосту в Кременчуці на сесіях місцевих рад. А натомість просунути будівництво мосту під Горішніми Плавнями.

Навіщо Жеваго міст під Горішніми Плавнями.

Регіональні ЗМІ повідомляли про те як Жеваго зізнався, що міст під Горішніми Плавнями в його інтересах. Цей проєкт ініціювало колишнє керівництво Укравтодору і підтримувало, незважаючи на негативні висновки фахівців та протести громадськості.

Сам олігарх у коментарях для ЗМІ повідомив, що через нього буде вигідніше вивозити продукцію місцевих промислових підприємств на Захід. Водночас відомо, що у Жеваго планують найближчим часом розробку нових кар’єрів, у тому числі й на правому березі Дніпра. А оскільки комбінати з обробки та збагачення видобутої руди знаходяться в Горішніх Плавнях, для її перевезення й потрібен буде міст. Щоб не втрачатися на його будівництво, Жеваго й висунув ідею будівницва мосту “в обхід Кременчука”.

Новий міст під Горішніми Плавнями викачає з бюджету додаткові мільярди та зруйнує сотні будинків
Проєкт, що просувається Жеваго – це не лише міст. Це також під‘їзні шляхи до нього та об‘їзні дороги загальною протяжністю більше 70 км.

 

Ця нова об’їзна траса має початися, відповідно до планів Жеваго, у районі Ялинців, обігне Вільну Терешківку і далі проляже повз Омельник до Щербаків і через Дмитрівку до станції Редути (дивись карту).
Що чекає на цьому шляху проєктувальників, інженерів та будівельників? Необхідність знесення сотень будинків, дачних кооперативів та руйнування сільськогосподарських земель.

1. Міст через Сухий Кагамлик
Не такий великий, звичайно, як через Дніпро, але все-таки міст. Інженерна споруда, яка потребує окремого ТЕО, проєкту, будівництва.

2. Шляхопровід біля Терешківки
Сучасні норми не передбачають будівництва нових залізничних переїздів – щоб переїхати через залізничну колію, доведеться робити шляхопровід.

3. Шляхопровід і розв‘язка біля Щербаків
Тут теж переїзд і теж треба зводити шляхопровід. А зважаючи, що в цьому місці перетинатимуться потоки транспорту Кременчук-Полтава та об‘їзного Київ-Дніпро, доведеться ще й будувати транспортну розв‘язку.
Для реалізації цього проєкту доведеться викуповувати кілька приватних будинків із землею.

4. Міст через Псел
Він є. Але не розрахований на потік транспорту, що зросте удвічі вже в перший рік реалізації проєкту. Тож проєктантам доведеться або проводити його реконструкцію, або ж будувати ще один міст, який спрямує транспорт нової об‘їзної дороги.

5. Дачні кооперативи Редути, Дружба, Юність та Низи
Будівництво дороги так чи інакше зачепить інтереси дачників. Навіть якщо припустити, що дорогу прокладуть, минаючи земельні ділянки, тихе місто для відпочинку перетвориться на пекло з постійно ревучим автотранспортом. Але варіант з обходом дач передбачатиме перетин гілки залізниці, тож треба буде робити ще один шляхопровід.
Швидше за все, проєктанти хочуть будувати дорогу напряму від мосту до Дмитрівської дороги, а це означатиме знесення сотень дач з їх примусовим викупом.

6. Кар‘єр та його відвали
Звичайно, через кар‘єр дороги не покладеш. Тож його доведеться оминати, а це означає, що треба зрізати і кудись перекладати породу з відвалів.

7. База відпочинку «Потоки Хауз»
На правому березі Дніпра, якраз у тому місці, де хочуть будувати новий міст, розташований готельний комплекс «Потоки-Хауз». Оминути його неможливо, доведеться викуповувати.

8. Перепади висот
Для того, щоб зробити ділянку траси від Павлиша до нового мосту (щоб пустити в об‘їзд транспорт траси Олександрія-Полтава), доведеться витратити сотні мільйонів на подолання висот біля Кам‘яних Потоків. Або зводити цілу систему адведуків чи тунелів. .

Джерело: http://kremen.today/

 

 

 

 

Коментувати