Жителі Горішніх Плавнів сказали дивану – НІ! (ФОТО)

0

Близько 60 горішньоплавнян під час акції до Дня Незалежності України обговорили проблеми свого двору, вулиці, місті, а понад 20 з них не зупинилися на цьому – вони встали з дивану й підготували звернення до місцевої влади.

23 серпня у Горішніх Плавнях відбулася Всеукраїнська акція «Диванна НЕ/залежаність – українська НЕ/залежність». Містяни сказали своє «ні» дивану та диванному герою – Почекуну, та зробили перший крок назустріч змінам.

Метою Всеукраїнської акції було спонукати громадян до участі у прийнятті рішень на благо своєї громади, країни. Кожен мав змогу стати активним, небайдужим та незалежним – українці підготували та підписали петиції, індивідуальні та колективні звернення, аби вирішити нагальні проблеми своїх населених пунктів. Зокрема в Горішніх Плавнях, було підготовлено та підписано 3 індивідуальних та 2 колективних звернення від громадян.

Найбільше горішньоплавнян турбували такі локальні питання:
– відсутність громадських обговорень та слухань щодо багатомільйонних інфраструктурних проектів;
– незрозуміла доцільність використання бюджетних коштів та певні проекти;
– незадовільний рівень доступності міської інфраструктури для маломобільних груп;
– відсутність сучасної велоінфраструктури міста та передмістя;
– невідповідність законодавству регламенту міської ради.

Акція була покликана показати важливість дій: варто вставати з дивану і власноруч почати вирішувати проблеми.

«Прагнемо, щоб люди усвідомили, що незалежність країни починається насамперед з нас самих. Якщо будемо як Почекун сидіти на диванах і чекати, доки хтось прийде і щось зробить, то нічого не зміниться в нашому житті. Україна буде дійсно незалежною тоді, коли ми всі позбудемося диванної залежності.» – зауважив регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Горішні Плавні Володимир ДМИТРЕНКО.

Окрім Горішніх Плавнів акція проходила в 20 містах по всіх куточках України. Загалом до акції долучилося близько 2 тис. українців.

«У нашому місті нерозвинене громадянське суспільство, тому треба використовувати всі можливі інструменти для його активізації. Такі акції привертають увагу містян не тільки й не стільки до проблем Горішніх Плавнів, скільки до шляхів їх вирішення. Треба просто встати з дивану.», – поділилася враженнями активна горішньоплавнянка Анна ГОРБОВА.

Всеукраїнська акція «Диванна НЕ/залежаність – українська НЕ/залежність» відбулася в рамках проекту «Активна Громада: право вибору», який впроваджується в 20 містах України.

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ВГО «Інститут Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Коментувати