Жителі Горішніх Плавнів мають обрати нового постачальника газу.

0

ГК «Нафтогаз України» повідомляє, що 13 березня місцевий постачальник удруге припинив постачати газ своїм клієнтам на території оператора ГРМ «КременчукГаз».

Відповідно мешканці міст Горішні Плавні, Кременчук та Кременчуцького району знову отримують газ за рахунок тимчасового механізму страхування побутових споживачів – постачальника «останньої надії».

Зазначається, що це вже другий випадок, коли місцеві мешканці залишаються без ринкового постачальника, і відповідно до правил постачання природного газу цих клієнтів тимчасово обслуговує постачальник «останньої надії» (ПОН) – Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

У жовтні 2020 року клієнти у Кременчуцькому районі протягом кількох днів уже отримували газ за рахунок державного механізму страхування – ПОН. Після чого місцевий постачальник без згоди та відома клієнтів включив їх назад до свого реєстру побутових споживачів.

Станом на сьогодні заборгованість за газ, який постачала ГК «Нафтогаз України» як постачальник «останньої надії», клієнтами не погашена.

ПОН – це тимчасове рішення для уникнення перебоїв з газопостачанням, яке за результатами урядового конкурсу забезпечує ГК «Нафтогаз України». Вартість газу для клієнтів ПОН у січні та лютому дорівнює 6,99 грн/куб.м із ПДВ, без вартості розподілу (доставки).

Для безперебійного газопостачання мешканці Кременчуцького району мають обрати ринкового постачальника газу й заключити з ним договір. Станом на сьогодні в Україні газ побутовим клієнтам постачають понад 50 компаній.

Якщо клієнт бажає підключитися до ГК «Нафтогаз України» як до постійного постачальника газу, необхідно подати заявку на приєднання.  ГК «Нафтогаз України» обслуговує вже понад 9% споживачів в Україні, що дорівнює 1,1 млн домогосподарств (з урахуванням клієнтів ПОН).

Гранична ціна на природний газ з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року, регулюється постановою Кабінету міністрів України № 25 від 18 січня 2021 р. та не може перевищувати 6,99 грн/куб.м.

Ціна на природний газ у січні та лютому для клієнтів ГК «Нафтогаз України» у рамках тарифного плану «Місячний» складе 6,86 грн/куб.м із ПДВ, без вартості розподілу (доставки).

Коментувати