Знищення дерев під прикриттям благоустрою. В чому загроза хаотичного кронування дерев.

0

Наразі актуальна проблема обрізки дерев, яку прийнято називати “кронування” (коли спилюють всі гілки, залишаючи один ствол) викликає багато суперечок і скандалів. Міські служби з разючою завзятістю намагаються якомога більше обрізати будь здорове дерево, бо для них це “благоустрій”.

Кронування (також називають Топпінг або поларідінг) стало головною загрозою міським деревам. Воно стрімко знижує термін життя дерева і, в той же час, призводить до появи аварійних дерев в місцях з пожвавленим транспортним потоком.

Кронування робить дерева аварійними в результаті чотирьох чинників:

– ГНИТТЯ. Через залишені великі зрізи в організм дерева проникають хвороботворні організми. Якщо були видалені кілька бічних гілок, дерево здатне протистояти інфекції, але якщо була зрізана частина стовбура і оголилася серцевина, дерево насилу пручається від гнилі. Вогнища гниття призводять до того, що великі гілки або навіть все дерево ламаються і падають – причому часто це трапляється через роки після кронування.

– НЕСТАЧА ХАРЧУВАННЯ. Якщо говорити по-простому, дерево годується (дихає) за допомогою листя. Багаторазове видалення листового апарату – джерела їжі дерева – призводить до того, що воно буквально голодує. Дерево, якому не вистачає живлення, слабшає і легко піддається хворобам, таким, як стовбурова гниль – звичайна причина падіння дерев.

– ОСЛАБЛЕННЯ ГІЛОК. Нові пагони, які відростають після кронування, тримаються на стовбурі набагато слабше і легко відламуються при сильному вітрі або снігопаді – причому навіть через роки, коли вони вже досягають великих розмірів і ваги. Заново відросло гілки ніколи не мають таку ж структурну цілісність, як початкові.

– ПІДВИЩЕНА ВІТРИЛЬНІСТЬ. Через те, як відростають пучки нових пагонів, крона кронованого дерева стає щільніше і сильно зрушена вгору, а тому більше схильна до навантажень від вітру. Як наслідок, підвищується ризик падіння під час урагану. Якщо ж вибірково прорідити крону, вітер проходить крізь неї краще. Це називається «зменшення парусності дерева».

Кронування не дає бажаного результату

Кронування не вирішує проблеми розростання дерев. Після того, як проблемне дерево було кроновано, його зростання прискорюється. Прагнучи заповнити втрату нормальних обсягів листя, воно дає безліч швидкозростаючих пагонів. Така кількість листя необхідно дереву, щоб забезпечувати харчуванням стовбур і коріння. Воно не припинить рости, поки не досягне тих же обсягів крони, яке мало до кронування. Колишніх розмірів воно досягає, щонайбільше, за кілька років. Кроноване дерево не виросте до колишніх розмірів тільки в тому випадку, якщо серйозно зашкодити його здоров’ю і воно вже не зможе пережити завдану шкоду. У такому випадку воно просто почне гинути.

Кронування = великі витрати. 

Щоб дерево не розросталося, його доведеться кронувати раз за разом  кожні кілька років, і, в кінцевому рахунку, замінювати після того, як воно загине. Кожен раз, коли видаляють гілку, їй на заміну швидко виростає безліч тонких і слабких пагонів (їх називають водяними пагонами). Їх доведеться обрізати щороку, причому кожен раз це буде все важче робити.

Кроновані дерева потворні

Дерева, у яких тільки що відпиляли гілки, виглядають, як каліки. Потім зі зрізу потворними пучками відростають тонкі і кволі паростки, котрі стирчать у різні боки як “припарковані відьомські мітли”

Природна краса крони досягається багатьма роками здорового та не порушеного росту, в результаті якого гілки розподілені рівномірно, а великі гілки плавно переходять в більш тонкий молодий приріст. Нові пучки пагонів якщо і будуть цвісти, то бідно. Деякі дерева за кілька років можуть відновитися, але в більшості випадків кронування приносить непоправну шкоду.

Кронування псує репутацію та “обличчя” міста. 

Напівживі кроновані дерева, чудовиська які стирчать із землі, створюють ганебну репутацію міста, адже зустрічають як кажуть “по обложке”.

Саме так виглядає повноцінне здорове дерево. Навіть у таку погоду має не такий нікчемний вигляд.

 

Коментувати