“Благодійники” Полтавщини: Жеваго, Мінязєв, Лотоус, Биков

0

Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат підконтрольний нардепові Костянтину Жеваго, в лютому 2013 отримав спецдозвіл на 4 залізорудні ділянки, шляхом “вдячності” Полтавській обласній державній адміністрації та депутатському корпусу.

Полтавська ОДА та обласна рада погодила отримання без проведення аукціону спецдозволів на геологічне дослідження, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ ВАТ «Полтавський ГЗК» на 4 ділянках: Броварківській, Василівській, Харченковській і Мануйлівського родовища за 1,7 млн грн.

Голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус як депутат Полтавської облради та член профільної комісії, лобіював отримання даних спецдозволів без аукціону, у зв’язку з чим бюджет недоотримав важливі кошти.

Віктор Лотоус спільно з нардепом Костянтином Жеваго у 2011 році заснували благодійний фонд (далі БФ ред.) «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату».  Жеваго ще був заступником голови наглядової ради ВАТ «Полтавський ГЗК».

Це пряме недотримання Конституції України, ЗУ «Про статус народного депутата», де в ст. 3 п. 6 йдеться про несумісність депутатського мандата з іншими видами роботи, а саме: Нардеп не має права входити до складу управління, правління або ж ради фірми, установи, організації, що має на меті одержання вигоди. 

Але найцікавіше, власне те, що в гонитві за прибутком, Жеваго не дотримав і статут ВАТ «Полтавський ГЗК». У ст. 8 п 1-2 вказано, що в управлінні ГЗК не має бути депутата ВР.

До всього, Жеваго залишається виконавчим директором швейцарської фірми Ferrexpo PLC, яке володіє Полтавським, Єристівським і Беланівським ГЗК.

За ст. 140 п. 5.9 Податкового Кодексу України 4% від вигоди будь-якої фірми (зокрема, Полтавського ГЗК) можуть перераховуватися на благодійну роботу.

За подібною схемою Жеваго спільно з Лотоусом зменшили податкове навантаження на вигоді, зорієнтувавши 4% в особистий БФ. Кінцевий витрачав кошти, зокрема, для підкупу органів самоврядування протягом багатьох років.

Через БФ був підписаний контракт на постачання медичного оснащення у Полтавський обласний клінічний кардіодиспансер (Договір про надання благодійної підтримки від 28.12.2012 р. Контракт поставки №med 072/53473 від 28.12.2012 р).

В даний момент оснащення застосовується в кардіодиспансері. Технічне обслуговування оплачує БФ. Директор департаменту індустрії й становлення інфраструктури Полтавської ОДА Р. Овчаренко власним висновком взяв до відома прецедент виділення 17 000 00 грн. ВАТ «Полтавський ГЗК» на придбання обладнання для Полтавського обласного кардіодиспансеру в 2013 році.

У Рішенні Департамент написав, що «вважає за доцільне передати відкритому акціонерному товариству «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» узгодження на отримання без проведення аукціону спеціального дозволу на геологічне дослідження, а також дослідно-промислову розробку» згаданих вище 4 ділянок, попри висновки Державної служби гірничого спостереження.

Служба навпростець показала на недоступність документів про підтвердження припасів корисних копалин на всіх 4 ділянках.

Станом на грудень 2016 Жеваго без аргументації категорично відмовився від 2 спецздозволів Василівської та Мануйлівської ділянки.

Цікаво, власне що директором БФ вважається в минулому, працівник Полтавського ГЗК, нині депутат Полтавської облради В’ячеслав Мінязєв.
Його благодійність, як виявилося, не завершується лише тільки роботою фонду.

Мінязєв спільно з міським головою Горішніх Плавнів Дмитром Биковим заснував профільну соціальну організацію «Комсомольська міська федерація дзюдо». Вона також існує за кошти ГЗК (ті ж 4%).

За останні 20 років Жеваго з командою зумів повністю і даром для себе (дарма отримав геологічну розвідку російських років, яку знавці проводили десятиліттями ред.) привласнити надра Полтавщини і передати їх в майно закордонним фірмам швейцарської Ferrexpo PLC і британського Ferrexpo AG.

Це при тому, що за ст. 13 Конституції, надра належать народу України.

Користі від подібної «благодійності» і застосування природних ресурсів люд України не отримує. Як не отримують підтримки мешканці видобувних районів.

Чому кардіологічне обладнання закупили не для місцевих лікарень Козельщини та Кременчука, а саме для Полтави?

Цілком ймовірно, лише тільки внаслідок того, що схвальні висновки для Костянтина Жеваго приймалися саме в обласному центрі.

Народна Рада міста Полтави

 

Матеріали та фото:bastion.tv

Фото: Злата Щедра

Коментувати