Через аварію на підстанції “УКРЕНЕРГО”у Горішніх Плавнях на дві години зупинився Кременчуцький НПЗ

0

Завод є основним осередком товариства ПАТ “Укртатнафта”.

Через аварію на підстанції “Укренерго” у місті Горішні Плавні Полтавської області на дві години зупинявся Кременчуцький нафтопереробний завод – найбільше підприємство з виробництва нафтопродуктів в Україні.

Про це повідомив Юрій Голич, в.о. головного інженера заводу.

Так, за його словами, через збій у роботі підприємства було здійснено аварійний викид газу, який і зафільмували користувачі соцмереж. На фото і відео з труб нафтопереробного заводу виривається вогонь та йде сильний дим.

“Через аварію у Горішніх Плавнях на станції Кременчуцького нафтопереробного заводу впала напруга через що на 100% на декілька секунд, вдень (4 липня) зупинилося усе підприємство”, – пояснив Юрій Голич.

“У нас є підстанція. Вона основна, яка запитує високовольтні лінії електропередач потужністю по 150 кіловольт. На тій підстанції, за попереднім повідомленням, сталася аварія із загорянням, вибухом, що призвело до зниження посадки напруги лінії зовнішніх передач. Відповідно від цієї основної підстанції запитується тецівська схема, а також підстанція “Факел”, яка для заводу є резервом. Вийшло так, що на заводі окрім основного споживача і резервний споживач також на якийсь період часу вийшов із ладу. А ця підстанція належить “Укренерго”.

 Інформації зараз дуже мало. Ми знаємо, що там була якась дуже серйозна аварія. Просадки напруги в зовнішніх мережах відбуваються досить часто. Те, що у нас зупинилось все обладнання на якийсь період часу, у нас вперше за всю історію заводу. 

Наразі завод виходить на стабільний режим роботи. Але не обійшлось без проблемних питань: друга машина працює без технічного резерву. Але важко спрогнозувати, як поведе себе обладнання. Відбулись за короткий період часу різкі зміни тиску і температури”, – заявив Голич.

Він додав, що така ситуація на заводі сталася вперше за 55 років, а світлини з вогнем і димом він пояснив аварійним скиданням газу. “Оскільки це вихідний нам оперативно довелося викликати усіх на роботу: інженерів, електриків. Було здійснено аварійне скидання газу на факели, це нормально при аварійних ситуаціях”, – зазначив в.о. головного інженера.

За наявною оперативною інформацією, причина перепаду напруги у аварії на підстанції “Укренерго” – вибух трансформатору 150 кВ. Також без струму залишалось і місто Горішні Плавні.

У ДСНС Полтавської області повідомили, що рятувальників, у зв’язку з аварійною ситуацією на заводі, не викликали.

 

Коментувати