До уваги учасників АТО з Полтавщини, ще є можливість отримати пільгове оздоровлення

0

Хоч літо, а разом з ним і традиційна пора відпусток, вже минули, учасники бойових дій з Полтавщини ще мають можливість отримати санаторно-курортне лікування за кошти з бюджету, – передає “Kolo (Новини Полтави)”.

Як повідомили в Департаменті соціального захисту Полтавської ОДА, на 2017 рік з бюджету Полтавської області виділили 2,15 мільйона гривень для оздоровлення учасників АТО. Станом на вересень, всі особи, які перебувають на обліку і мають бажання оздоровитися, можуть це зробити.
Що робити, щоб отримати санаторно-курортне лікування

Для отримання путівки учасник бойових дій або інвалід війни, з числа учасників антитерористичної операції, повинен перебувати на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням за місцем реєстрації.

Для взяття на облік до управління соцзахисту населення подається:
• заява
• медична довідка лікувального закладу
• копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни
• копія військового квитка
• копія документу, що підтверджує безпосередню залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в зоні її проведення.

Зауважимо, що учасники АТО мають право самостійно обирати заклад для оздоровлення. забезпечення путівками відбувається шляхом відшкодування вартості послуг санаторно-курортним закладам на підставі угоди між учасником АТО, соцзахистом та санаторієм.
Скільки коштів виділено на відпочинок учасників АТО

Станом на 12 вересня, в Полтавській області укладено 196 угод для оздоровлення на суму 1,2 мільйона гривень. Всього гарантійними листами від санаторно-курортних закладів підтверджено оздоровлення 280 учасників АТО.

Тобто близько 800 тисяч гривень лишилося до кінця року на забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників АТО.

Крім того, в області запроваджена Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки. У межах вказаної Програми здійснюється санаторно-курортне оздоровлення членів сімей загиблих в антитерористичній операції, воїнів-інтернаціоналістів, осіб, які загинули внаслідок поранень, каліцтва, контузій чи інших ушкоджень під час Революції Гідності, бійцям АТО-добровольцям, чий статус підтвердила спеціальна комісія при ОДА.

На реалізацію зазначеного напрямку Програми передбачено 3,2 мільйона гривень. Крім того, в рамках Програми за кошти місцевих бюджетів здійснюється організація відпочинку із наданням оздоровчих послуг для демобілізованих військовослужбовців та членів їх сімей.

Бажання оздоровитися у 2017 році 237 учасників АТО та 261 член їх родини. Станом на 7 вересня здійснено закупівлю 333 путівок. На вказані цілі з місцевих бюджеті вбуло виділено 2,71 млн грн.

 

Коментувати