Із 19 квітня підприємці та працівники з «червоних» зон зможуть подавати заявки на виплату 8 тисяч гривень

0

Під час засідання Кабінету Міністрів України 14 квітня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з 19 квітня фізичні особи-підприємці та наймані працівники з «червоних» карантинних зон зможуть надсилати заявки на отримання 8 тисяч гривень допомоги від держави.

Механізм подачі заявок  – через портал чи додаток «Дія». Нині на цю програму підтримки планується витратити близько 3 мільярдів гривень.

Хто може отримати виплати

Претендувати на отримання допомоги можуть ФОПи і наймані співробітники підприємств. З повним списком КВЕДів, які дозволяють претендувати на держдопомогу можна ознайомитися за посиланням. Загалом йдеться про роботу закладів громадського харчування, розважальних та спортивних клубів, торговельних точок і культурних центрів.

Як отримати виплати через портал «Дія»

  • Спершу потрібно зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на diia.gov.ua. за допомогою електронного підпису або BankID.
  • У розділі «Послуги» обрати «Одноразова матеріальна допомога ФОП та найманим працівникам».
  • Портал перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду на відповідність умовам отримання допомоги.
  • У заяві зазначити: П.І.Б., дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію і номер паспорта.
  • Зазначити адресу реєстрації.
  • Додати номер банківського рахунку за стандартом IBAN.
  • Перевірити та надіслати заповнену заяву.
  • Очікувати повідомлення про нарахування виплат.

Як отримати виплату через додаток «Дія»

Для цього необхідно увійти в додаток та обрати розділ «Послуги», натиснути на «Одноразову допомогу». Система перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду.

Далі потрібно ввести номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN та очікувати сповіщення про опрацювання заяви.

Які терміни подання заяви

Подати заяву на отримання держдопомоги треба протягом 30 днів від дня посилення в регіоні карантинних обмежень.

Як нараховуватимуть виплати

  • За рахунок коштів з державного бюджету виплачується 8 тисяч гривень.
  • За рахунок місцевого бюджету додається ще сума, розмір якої має визначити орган місцевого самоврядування.

Хто не отримає компенсацій

Серед найманих працівників не отримають компенсацій ті, хто працюють за сумісництвом та чия зарплата за останні три місяці перевищує 30  тисяч грн. Також на виплати не зможуть претендувати співробітники, роботодавець яких не сплатив ЄСВ за всі місяці відповідного кварталу.

Серед ФОПів компенсацію не отримають підприємці, державна реєстрація яких становить менше трьох місяців і ті, хто сплатив ЄСВ менше ніж за шість місяців.

Крім того, виплати не передбачені для осіб, чия діяльність не потрапила під обмеження та випадки, коли ФОП є найманими працівниками.

Нагадаємо, що протягом минулого року та під час січневого локдауну на Полтавщині обласна служба зайнятості реалізовувала дві державні програми, спрямовані на фінансову підтримку бізнесу і збереження робочих місць, розроблені Урядом за ініціативи Президента України Володимира Зеленського.

Перша спрямована на підтримку роботодавців із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності. Друга для суб’єктів господарювання – юридичних осіб на період здійснення обмежуваних заходів, запроваджених із метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Загалом сума виплаченої допомоги роботодавцям і найманим працівникам за цими двома програмами в області перевищила 125 мільйонів гривень.

Як повідомляв голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, завдяки виплатам по частковому безробіттю на Полтавщині збережено понад 15 тисяч робочих місць, а завдяки програмі надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання – юридичним особам для здійснення виплати найманим працівникам на період обмежувальних протиепідемічних заходів – близько 10 тисяч робочих місць. Більшість із них – на провідних підприємствах області.

Коментувати