ХАБАР ЗА ДОКУМЕНТИ НА РОЗРОБЛЕННЯ РОДОВИЩА: ЯК ПРАЦЮВАЛА СХЕМА ЕКСПОСАДОВЦЯ ОДА, ЗАТРИМАНОГО НА ХАБАРІ

0

Оформлення дозвільних документів на розроблення родовища піску обернулося для експосадовця Полтавської ОДА судом. Стало відомо, за що Максим Брикульський хотів отримати 100 тис. грн хабаря.

Ексдиректора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА, підозрюють у вимаганні та отриманні хабаря. Його 28 травня затримали у власній автівці одразу після того, як йому передали 50 тис. грн. 30 травня суддя Октябрського райсуду Володимир Бугрій обрав міру запобіжного заходу Брикульському – 2 місяці тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 52 тис. 550 грн. 1 червня підозрюваний вніс кошти, тож вийшов із СІЗО.

З судових ухвал стало відомо, що хабар Брикульський вимагав у представника ТОВ «Юкрейніан Сенд Компані». Компанія займається видобуванням піску, гравію та глини. У травні 2019 року підприємство розпочало процедуру отримання спецдозволу на розроблення центральної ділянки Новоселівського родовища піску. У жовтні того ж року потрібно було отримати оцінку впливу такої діяльності на довкілля.

У лютому 2020 року представник ТОВ «Юкрейніан Сенд Компані» звернувся до начальниці відділу оцінки впливу на довкілля та стратегічно-екологічної оцінки Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА, щоб дізнатися, на якій стадії перебувала процедура. З 2013 року цю посаду обіймає Антоніна Хомич.

Посадовиця порекомендувала представнику компанії поспілкуватися з директором Департаменту екології Максимом Брикульським, адже без його вказівки вона не зможе підготувати позитивний висновок. З тоді ще директором представник ТОВ був знайомий. Вони зустрілися того ж дня у приміщенні Департаменту, де Брикульський сказав, що для оформлення потрібно сплатити певні кошти, бажано – готівкою, адже їхні рахунки змінилися.

У середині лютого представник ТОВ «Юкрейніан Сенд Компані» безготівково перерахував близько 12 тис. грн на рахунок Департаменту. Після цього він звернувся до згаданої начальниці відділу, щоб та пояснила, що робити далі для оформлення документів. Однак вона відмовилася будь-що пояснювати. Тому чоловік знову зустрівся з Брикульським. Останній пояснив, що гроші потрібно віддати готівкою. Адже безготівкова оплата може призвести до того, що виконавці просто не встигнуть вчасно розглянути питання.

Пізніше провели громадські слухання, після яких начальниця відділу повідомила, що без її сприяння та сприяння Брикульського громада Новоселівської сільської ради не погодиться на розроблення нового кар’єру.

На початку квітня 2020 року Брикульський сказав представникові компанії, що потрібно заплатити ще 50 тис. грн. Вказану суму експосадовцю віддали 11 травня. Через тиждень колишній директор сказав, що «позитивний» висновок найближчим часом підготують та завантажать до Єдиного реєстру.

Проте 29 квітня Брикульський знову запропонував представнику компанії зустрітися. Під час розмови він розповів, що його звільнили з посади директора Департаменту екології, однак згадана раніше начальниця відділу є «підконтрольною йому особою, на яку він має вплив». Він також вказав, що є радником голови Полтавської ОДА.

Брикульський пояснив, що його послуги з лобіювання коштують 100 тис. грн. Тому почав вимагати ще 50 тис. грн готівкою за те, що він вплине на працівників Департаменту, щоб вони внесли позитивний висновок до реєстру та передали його представнику. У судовій ухвалі вказано, що Брикульський того дня погрожував зробити усе для того, щоб компанія отримала негативний висновок, який зареєструють під тим же номером, що і позитивний, якщо йому не віддадуть гроші.

Щоб отримати гроші, 28 квітня Брикульський зустрівся з представником компанії поблизу входу на територію Полтавської державної аграрної академії (вул. Сковороди, ⅓). Готівку експосадовцю передали у салоні його ж автівки. Одразу після цього його затримали правоохоронці.

Нині Брикульський має офіційну підозру у вимаганні та отримання хабаря для себе та третьої особи. Санкція статті передбачає до 8 років ув’язнення.

Коментувати