Кременчук технічно готовий до проведення імуноферментного (ІФА) тестування

0

Про це на засіданні штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації повідомив керівник управління охорони здоров’я Кременчука Максим Середа. Лабораторні дослідження на наявних двох сучасних апаратах медики можуть проводити на три види антитіл до коронавірусу.

У Кременчуці за умови запровадження єдиного загальнодержавного механізму проведення ІФА – тестування працюватимуть в 2 зміни 4 лаборанти. За день лаборанти зможуть провести до 400 аналізів на виявлення антитіл до Covid-19.

Між іншим, головний медик зазначив, що на відміну від ПЛР лабораторії спеціальних епідеміологічних обмежень ІФА – тестування не потребують, бо робота імуноферментного вивчення крові ведеться не з вірусом, а з антигенами. ІФА діагностика буде в нагоді, якщо необхідно з’ясувати, чи хворіла людина цією інфекційною хворобою безсимптомно, а також для вивчення колективного імунітету до коронавірусу.

Якщо у хворого є клінічні симптоми Covid-19, то в цьому випадку ефективним є ПЛР-тестування. Імуноферментне дослідження дає перший результат на наявність вірусу за 2-3 години.

Максим Середа підкреслив, що реактиви для проведення ІФА-діагностики мають з’явитися на початку наступного тижня. Розподілятимуть їх централізовано за рахунок коштів державного бюджету.

 

За інформацією прес-служби виконавчого комітету Кременчуцької міської ради

Коментувати