Лікарню Кременчука звинувачують в проведенні “підпільних” операцій

0

У Кременчуці в лікарні інтенсивного лікування жінці запропонували зробити операцію за 40 тисяч гривень. Причому кошти за оперативне втручання повинні були бути сплачені неофіційно.

За словами мешканки Кременчука Марини М *, в лікарні інтенсивного лікування “Кременчуцька” їй пропонували зробити операцію вартістю 40 тисяч гривень. Звичайно, оплата повинна бути неофіційною.

Все почалося з того, що у жінки виявили низький гемоглобін, коли вона здавала кров на станції переливання крові. Вона звернулася до сімейного лікаря, а той порадив відвідати гінеколога. Після огляду та УЗД лікар Я * поставила діагноз “вузлова міома” і стала наполягати на оперативному втручанні.

“За її словами, мені пощастило, що саме в цю суботу в лікарню приїде відомий професор, виконає лапороскопічную операцію всього за 40 тисяч гривень. Слід зазначити, що прізвище професора жодного разу не згадувалася. Розповіла лікар Я * і про те, що таких пацієнток як я вже 3, тому і приїде професор – і якщо не погоджуся зараз, невідомо коли випаде така можливість “, – розповідає Марина.

За словами жінки, вона трохи розгубилася, оскільки раніше проблем зі здоров’ям не було, тому на пропозицію погодилася. За два дні до операції вона прийшла в лікарню здавати аналізи. У неї за це вимагали 800 гривень. Марина віддала в руки медсестри гроші за аналізи, а натомість їй зробили кардіограму і аналізи крові і сечі. Після цього жінка задумалася про невідповідність ціни і послуг, що надаються.

За словами жінки, медсестра запитала її про направлення в стаціонар, але його, звичайно, у Марини не було. У кабінеті в окремій купці документів 5-х клієнток лікаря М *, яких повинні були покласти в стаціонар без направлення, знайшли документи Марини. Жінку провели в палату, але залишатися в медустанові вона не збиралася, тому пішла на констультацію до лікаря М *

“Під час передопераційної консультації він зазначив, що 40 тисяч гривень готівкою треба буде віддати старшій медсестрі. Я запитала, чи дадуть мені якийсь чек або квитанцію – адже планую отримати матеріальну допомогу на роботі. На що М * сказав, що “це – неофіційна операція. Ви просто перебуваєте на території лікарні, офіційно ніякої операції не відбувається “, – сказав лікар М *.

Сказане шокувало Марину, і вона вирішила розповісти про це в військовій частині, де працює. Там їй повідомили, що аналогічну операцію їй, як військовослужбовця, зроблять безкоштовно в Київському військовому госпіталі. Тому Марина зателефонувала лікаря Я * і сказала, що відмовляється від сумнівної оборудки з явно завищеною вартістю.

Після цього жінку, за її словами, намагалися залякати, що в Києві жінці видалять матку, і вона не зможе мати дітей – і тільки невідомий “професор” зробить все як треба. Марина вирішила звернутися зі скаргою в поліцію – а згодом і в Департамент охорони здоров’я та НСЗУ. Адже, якщо операція неофіційна, то і відповідальності в разі невдалого результату ніхто не понесе.

Заява є, ми спілкувалися з медпрацівниками. Зараз перевірка триває “, – прокоментувала пресофіцерка міськуправління поліції Анна Васенко.

Оксана Корлякова, директор ЛІЛ “Кременчуцька”, відмовилася надати коментар в телефонній розмові, тому журналісти звернулися з офіційним запитом.

Марина М * розповіла, що після скарги до Департаменту охорони здоров’я її викликали на бесіду в лікарню. Там їй запропонували на камеру розповісти про те, що відбувалося.

“Дійсно, таке звернення було. Зараз проводимо службове розслідування, тому подробиці я розголошувати не можу. Проводимо правову оцінку дій лікарів, підключаємо незалежних фахівців з інших лікарень, юристів “, – прокоментував голова Департаменту охорони здоров’я Кременчуцької міської ради Максим Середа.

За словами Марини, після цього випадку вона звернулася до лікарів з Харкова і Київського військового госпіталю, які стверджують, що в даному випадку лапороскопіческой операція взагалі протипоказана.

Коментувати