МЕДИКИ ПОЛТАВЩИНИ РОЗВІЮЮТЬ МІФИ ПРО ЗАСТУДУ

0

У деяких питаннях, пов’язаних із цим захворюванням ми часто помиляємося. І є міфи, які хочеться розвіяти.

Міф перший. При застуді добре допомагає алкоголь. До цього міфу в більшій частині схильна сильна половина людства. Але тут можна отримати тільки сп’яніння, але ніяк не одужання. Адже злякати застуду горілкою або іншими «зігріваючими» напоями звісно ж неможливо. Алкоголь не може очистити організм від вірусів.

Міф другий. Зранку не можна мити голову, бо можна застудитися. Але ж більша частина приймає душ і миє голову зранку перед роботою. Єдине, що потрібно зробити – добре висушити волосся. І звичайно ж не гуляти по вулиці з мокрою головою або щойно висушеною. І якщо ви не користуєтеся феном, щоб не пересушувати волосся, то потрібно мити голову на ніч, або раніше вставати, щоб волосся могло висохнути природним шляхом. А боятися мити голову зранку не потрібно.

Міф третій. Вилікує цибуля і часник. Так, ці засоби ефективні для профілактики або для інгаляцій. Але не варто, та й ні до чого капати в ніс чистий сік цибулі або часнику, адже це може призвести до опіків слизової. Потім так чи так спілкування з лікарями вам просто не уникнути. Такі процедури добре робити, попередньо порадившись з ними і бажано під їхнім наглядом.

Міф четвертий. Вітамін C допомагає вилікувати застуду. Так, вітаміни нікому не шкодять, але миттєвого результату видужання чекати не варто. Тому що вітамін C допомагає лише підтримувати наш імунітет і протидіяти вірусу, але сам по собі цілющими властивостями він не володіє.

Міф п’ятий. Застуду потрібно лікувати теплом. Так, але тут потрібно не перестаратися. Якщо у вас болить горло, то занадто гаряче питво ще тільки погіршить, і процес видужання загальмується. При високій температурі занадто тепло вкутуватися теж не потрібно, тому що надмірне тепло тільки додасть навантаження на ваш організм. Тож потрібно одягтися так, щоб вам було комфортно. Те ж стосується лазні: у той час коли організм намагається подолати хворобу, змушувати його ще інтенсивніше працювати, навантажуючи його зайвим теплом, – рішення не із кращих. А от якщо ви перемерзли, змерзли, і переймаєтеся, що це призведе до застуди, тоді будь ласка, і лазню можете відвідати, гарно прогрітися. Лазня сприяє навіть у боротьбі із целюлітом, адже активізує обмін речовин, стимулює імунітет, і цілком можливо, що зможе вберегти вас від хвороби.

 

 

Прес-центр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

Коментувати