На дорогах Полтавщини загалом планують запустити шість комплексів контролю ваги

0

За планом Укравтодору, на території Полтавської області планують загалом облаштувати шість комплексів системи зважування автомобілів у русі Weigh-in-Motion (WiM).

З них два комплекси вже працюють, ще два продовжують будувати. Стосовно інших двох комплексів ведуться підготовчі роботи, повідомляють в Укравтодорі.

Система зважування-в-русі WiM – інструмент прямого стягнення штрафів за перевищення габаритно-вагових норм, який другий рік впроваджує Укравтодор. Кожен майданчик WIM комплексно збирає інформацію про автомобілі, які рухаються дорогою, у режимі реального часу.

Обладнання монтується у верхньому шарі покриття або на прогонових будовах мостів та шляхопроводів. Датчики фіксують параметри транспортного засобу — загальну вагу, розподілення ваги по осях, кількість осей, скатність, габарити, швидкість, номерні знаки. Завдяки тому, що система повністю перекриває проїзну частину, обійти її неможливо. Комплекс WIM фіксує перевищення встановлених норм і надсилає дані до Центру обробки даних. Інспектор перевіряє їх, формує постанову та накладає електронний підпис. Після цього постанова надсилається порушникові.

Коментувати