На Полтавщині обстежать водні об’єкти: згодом їх здаватимуть в оренду

0

 Паспортизовані ставки можна буде взяти в оренду для господарських потреб або для створення зони відпочинку. Але здати в оренду ПОДА зможе лише після створення паспортів на об’єкти.

Тендер на обстеження 53 водних об’єктів Департамент агропромислового розвитку ПОДА оголосив 17 квітня. На нього подалися 2 учасники — ТОВ «Рибпромсервіс» та ТОВ «Український лабораторний центр екологічних досліджень». За результатами аукціону який відбувся у четвер, 18 червня, пропозиція останньої фірми виявилася дешевшою – 1 млн 598 тис. грн. Тож зараз розпочався етап перевірки документації тендерним комітетом Департаменту.

Заступник голови ПОДА Євген Греков розповів, що паспортизація водних об’єктів потрібна для того, щоби передавати їх в оренду. Оскільки вимога щодо паспортизації з’явилася в законодавстві у 2013 році, не паспортизовані об’єкти не можуть передати в оренду. Через це до місцевих бюджетів не можуть надходити кошти за сплату оренди. Тому для оформлення паспортів обстежать такі ставки на Полтавщині:

Орендою водних об’єктів можуть скористатися громадяни, підприємці, юридичні особи для господарських потреб. Також ці можна облаштувати для зони відпочинку або наукових цілей. Для того, щоби стати орендарем об’єкту потрібно взяти участь у публічних торгах та виграти аукціон.

За даними інвентаризації, що проводилася у 2016 році, на Полтавщині за межами населених пунктів придатних для використання 968 водних об’єктів. Але з них паспортизовано 361 об’єкт, тобто близько 30 % (з них 236 паспортизовані за кошти обласного бюджету).

«Нині ми продовжуємо роботу. На цей рік з екологічного фонду Полтавської області були виділено на паспортизацію водних об’єктів 5 млн грн і заплановано до паспортизації 162 об’єкти. Ця закупівля, яка сьогодні проводиться, припадає на 3 частину від цієї потреби, тобто 53 об’єкти. Я гадаю, буде оголошена закупівля на паспортизацію об’єктів, що залишилися, й буде проведення тендерна процедура на закупівлю цих робіт», — сказав Євген Греков.

Згідно з тендерною документацією, роботи по паспортизації включають 3 етапи:

  •     -підготовчий;
  •     -виробничий, польові роботи (топографо-геодезичні вишукування, проміри глибин водних об’єктів, встановлення гідрологічних характеристик річки, обстеження гідротехнічних споруд та прилеглих до водного об’єкта земель);
  •      -виробничий — опрацювання даних польових робіт та оформлення паспорту об’єкту.

Тож, паспорти матимуть у собі характеристику водного об’єкта. Документи переглядають кожні 5 років або у разі зміни технічних параметрів об’єкта або гідротехнічних споруд.

«Це не просто витрачання коштів з обласного бюджету, а для того, щоби передати в оренду й місцеві бюджети почали отримувати дохід. Без паспортизації взагалі не буде надходжень. У паспортизованих водних об’єктах орендна плата зростає приблизно в 3 рази. Відповідно ці витрати бюджету на паспортизацію водних об’єктів за 2 роки повертаютьсязавдяки сплаті оренди. Надалі – це повне відшкодування й дохід до місцевих бюджетів», — пояснив Греков

Джерело; zmist.pl.ua

 

Коментувати