На Полтавщині побільшало юнаків, які йдуть на строкову службу за бажанням

0

Загалом протягом трьох років кількість конкурсантів на найкращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання серед навчальних закладів Полтавщини збільшилась утричі.

Як повідомляє інфоресурс «Арміяінформ», кількість 18-ти та 19-річних юнаків, які за власним бажанням пішли на строкову зросла на Полтавщині на 25%.

Конкурс на найкращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання серед навчальних закладів Полтавщини був запроваджений ще у 2017 році відповідно до обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Відзначають, що саме цей захід став важливою складовою підвищення ролі у викладанні в школах предметів «Захист України» та «Фізичне виховання».

Тому, за словами заступника начальника Полтавського обласного центру комплектування та соціальної підтримки з морально-психологічного забезпечення підполковника Едуарда Бородая, Полтавська область на сьогодні є єдиною в Україні, де запроваджений та діє такий конкурс.

Спочатку в конкурсі взяло участь 7 шкіл Полтавщини, а через рік їхня кількість збільшилась удвічі. Цьогоріч же номінантами на головні призи стали 25 навчальних закладів нашої області.

Крім того, до активної боротьби за першість спонукає й матеріальна складова. Адже призовий фонд конкурсу становить більш як 200 тисяч гривень. Так за третє місце призначена винагорода 25 тисяч гривень, за друге – 75 і за перше – 150 тисяч гривень.

Відзначають, що освітні заклади вдосконалюють матеріально-технічну базу, осучаснюють обладнання та методики навчання. Також, усе більше шкіл отримують навчальну зброю, а до викладання предмета «Захист України» активно долучаються учасники бойових дій.

Крім того, відзначили зростання якості цьогорічного призовного контингенту. Зросла й кількість охочих підписати контракт або вступити до військових вишів.

 

Коментувати