На Полтавщині розпочала роботу перша в області система зважування транспорту в русі

0
В селі Підгорівка Козельщинського району влаштовано майданчик для зважування транспорту безпосередньо в русі в реальному часі. Це перша подібна система на автодорогах Полтавської області. Окрім ваги автомобіля, автоматично зчитуються габарити, номерний знак, швидкість.Зважування-в-русі (Weigh-in-Motion) – це «розумна» система комплексного збору інформації про транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами. Моніторинг руху здійснюється на дорогах у режимі реального часу.

Перший майданчик на автодорогах державного значення Полтавщини влаштовано на автошляху М-22 Полтава-Олександрія в с.Підгорівка Козельщинського району. Обладнання монтується у верхньому шарі покриття або на прогонових будовах мостів та шляхопроводів. Майданчик перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово. Навантаження на кожну вісь вимірюється як мінімум у трьох послідовних точках.

Також у межах пілотного проєкту на Полтавщині планують встановити 10 систем зважування автомобілів у русі (Weight-in-Motion). Про це стало відомо 7 грудня на апаратній нараді Полтавської ОДА.

Орієнтовна вартість будівництва одного комплексу становить до 1,5 млн доларів.

Служба автомобільних доріг визначила такі ділянки доріг, на яких змонтують системи:

  • М-03 Київ – Харків – Довжанський – 4 системи;
  • М-22 Полтава – Олександрія – 1 система;
  • Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через м. Кременчук) – 1 система;
  • Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка – 2 системи;
  • Р-11 Полтава – Красноград – 1 система;
  • Р-60 Кролевець – Контоп – Ромни – Полтава – 1 система.

У тестовому режимі було зафіксовано перенавантаження на 80 тонн.  На дорозі H-31 Дніпро-Решетилівка продовжують монтувати систему зважування.

 

Коментувати