На Полтавщині мисливці вбили кабана з вірусом африканської чуми свиней

0

На полюванні мисливці вбили дикого кабана. Це відбулось на території мисливських угідь урочища «Могилевщина». Тушу звіра направили для моніторингового дослідження до Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини у Полтавській області. Про це повідомляє інтернет-видання Полтавщина.

Згідно зі звітами Регіональної державної лабораторії та Випробувального центру державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, виявлено ДНК-вірус Африканської чуми свиней.

19 грудня 2016 року проведено засідання держаної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Гребінківській РДА, рішенням якої подію класифіковано як надзвичайна ситуація. Встановлено зону захисту у радіусі 3 км від неблагополучного пункту мисливських угідь урочища «Могилевщина», як зону високого ступеня ризику.

Встановлено зону нагляду в радіусі 20 км від епізоотичного вогнища. Протягом 17-18 грудня 2016 року було створено дві групи представників єгерської та ветеринарної служби району для обходу єгерської зони № 1. За результатами обходу трупів свиней чи клінічно хворих не виявлено. Взято на облік 4 голови дикого кабана, двох з яких відстріляли та спалили у визначеному місці, що розміщена в карантинній зоні.

 

Коментувати