Не пройшло й півроку: мільйонне освітлення у Горішніх Плавнях (частина II)

0

Засоби масової інформації вже неодноразово писали про сумнівну закупівлю горішньоплавнівським департаментом житлово-комунального господарства, на чолі з паном Василюком, 840 одиниць LED-світильників на суму понад 7,3 млн. грн.

Нещодавно ми публікували матеріал, де на відрізку вул.Миру від пр.Героїв Дніпра до вул. Добровольського, з одинадцяти встановлених нових супердорогих LED-світильників, вартістю близько 9 тис. грн. за кожен, вже 3 не працює. Реакція міської влади була миттєвою, вже в той же день світильники були замінені.

Але другу частину цієї статті нас спонукає написати проект рішення сесії міської ради «Про міський бюджет на 2017 рік», який депутати Горішніх Плавнів планують розглядати вже завтра,  22 грудня. Згідно з документом передбачено виділити додатково 1,8 млн. грн. на закупівлю подібних LED-світильників в наступному році.

До редакції «Прозорий Погляд» надійшли фотографії, Від небайдужого містянина, який втомився дивитись на бездарне «освоєння» коштів місцевого бюджету.

На фотографіях видно, що на цьому ж відрізку є ще пішохідна доріжка вздовж міської бібліотеки, де також з 11 опор, на яких розташовані нові світильники – 3 не працюють, хоча не пройшло і пів року від їх встановлення.

“Ромашка”

«Хітом» виявилась фотографія опори освітлення, так би мовити «Ромашка», що стоять біля виконкому. Зауважимо, що з 8 нових супердорогих LED-світильників, половина, тобто 4, аналогічно не працюють. А це 36 тисяч гривень підвішених на цій опорі, як прикраса міста й економія електроенергії від них не потребує доказів, а от витрати на їх ремонт та обслуговування явно не будуть дорівнювати нулю гривень, як нам обіцяли, розповідаючи про їх «економічність».

двір вулиці Добровольського

Також на нашу електрону скриньку від містянина, надійшла фотографія нічного виду  найбільшого двору міста на вулиці Добровольського 75,77,79, де проживає декілька тисяч горішньоплавнян. До речі, фото було з наступним запитанням: «Скільки ж таких дворів можливо було освітити для безпеки жителів за 7,3 млн. грн., витрачених на заміну на освітлених вулицях міста одних нових світильників, куплених першим заступником міського голови Д.Г.Биковим 2-3 роки назад на нові?»

Всім кому цікаво – відповідаємо! Відповідно до проекту рішення сесії міської ради «Про міський бюджет на 2017 рік» передбачено виділення коштів на освітлення територій 4-х шкіл та садочка на загальну суму   1 млн. 735 тис. грн., або 350 тис. грн. на один заклад. І якщо, навіть, порахувати, що територія однієї школи дорівнює одному двору (хоча розуміємо, що територія школи значно більше), то виходить мінімум 21 двір.

Що краще було б зробити вирішувати Вам. Якщо міському голові так подобається тема «енергозбереження», то чому б він замість цих світильників та інших «енергозберігаючих заходів», типу встановлення лічильників тепла на будинках? (Усі розуміють, що вони не економлять тепло, а навпаки показують реальну кількість спожитого тепла будинком, на відміну від завищених тарифів за 1 кв.м. квартири, які розрахували в КП «Комсомольськтеплоенерго»)

Краще б утеплили оголені труби в підвалах будівель, які стоять після цих лічильників і рахують мешканцям обігрів підвалів та вулиць. Або встановили в кожному під’їзді (а не в усьому виконкомі) – склопакети, замість розбитих вікон та фанери! І це – було б дійсно енергозбереження!

На жаль сьогодні ми бачимо, що очільник Горішніх Плавнів став продуктом політтехнологів, які його навчили – якщо, на чорне постійно з екранів телевізорів та газет казати біле – то всі починають в це дійсно вірити, та єдине, що залишається – не давати це перевірити або спростувати в ЗМІ, іншим.

От так і виходить з цими LED-світильниками – люди шлють фотографії, що вони не працюють, що вони супердорогі й неокупні, а всі ЗМІ підконтрольні пану Бикову, кажуть навпаки, без всяких обґрунтувань, і ми в це починаємо потроху вірити.

Тому шановні наші горішньоплавнівські депутати! Вас обрала громада, як кращих представників міста, в першу чергу для ефективного витрачання податків, які ми платимо до міського бюджету.

Запитайте у міського голови або начальника департаменту ЖКГ міста Петра Василюка, наступні запитання, перш ніж віддати свій голос і виділити додатково 1,8 млн. грн. на дані цілі:

– чому такі LED-світильники не встановлюються в Кременчуці, Полтаві, Лубнах і т.д. Навіть на приватному акціонерному товаристві «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», власником якого є та ж сама особа, що й у ПАТ «Точприлад», закуповують LED-світильники інших виробників, відповідно за значно меншою ціною?

ПРАТ ПГЗК

– навіщо пан Василюк встановив такі технічні вимоги в тендерній документації, що всі інші учасники, з меншими цінами, були не допущені до участі, або відмовились брати участь, хоча їх LED-світильники використовуються у всіх містах України та навіть на ПрАТ Полтавський ГЗК?

– чому даний тендер проводив департамент ЖКГ, а не КП «Міськсвітло», яке обслуговує освітлення міста, до того ж проводить інші аналогічні тендери, за кошти міського бюджету, і тим паче встановлювало дані світильники в місті?- як так можливо було провести тендер, що завод виробник цих LED-світильників дав вищу пропозицію, ніж фірма посередник з Києва, яка була визнана переможцем, і потім наше комунальне підприємство по договору підряду з цією фірмою, виконало всі роботи по їх встановленню?

Тому звертаємось до наших шановних обранців – не виділяйте кошти на закупівлю цих світильників, доки пан Василюк П.Б. не відзвітується про раціональність витрачених вже коштів на ці цілі!Запросіть незалежних фахівців для оцінки цієї оборудки, і не вірте на слово зацікавленим в тихому спуску на гальмах цього «успішного енергозберігаючого заходу».

Також звертаємось до мешканців міста! Надсилати нам до редакції (prozoro.p@gmail.com) аналогічні фотографії та матеріали, як викладені в нашій статі, щоб влада знала – ми контролюємо кожен їх крок і вішати «лапшу» на вуха нам щоденно з екранів телевізорів та газет за наші ж кошти досить.

Коментувати