Полтавщина посідає перше місце в Україні за об’ємами виробництва молока

0

Понад 16 % всього українського молока мають полтавське походження. А сама область на сьогодні посідає перше місце за об’ємами його виробництва. Про це під час щотижневої апаратної наради повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов, передає УНН-Центр.

“Наймолочніші на Полтавщині такі райони, як: Шишацькій, Гадяцький, Хорольський, Котелевський, Оржицький. Є окремо райони, де рік від року зменшується як поголів’я ВРХ, так і об’єми молока — Новосанжарський, Машівський, Козельщанський, Кобеляцький, Кременчуцький, Пирятинський, Чорнухинський, Семенівський райони.

“Тваринницька галузь — прибуткова, проте прибуток вона дає після декількох років напруженої праці і серйозних капіталовкладень. Проте вкладати кошти хочуть далеко не всі. Цього року ми недорахували 5 тисяч поголів’я, при чому не в населення, а в підприємствах області. Ризик виникає у зв’язку з тим, що в районі заходять нові орендарі — агропідприємства, які тваринництвом не займаються, прибуток отримують за рахунок рослинництва. Проте обіцяють високу орендну плату за землю населенню. Зрозуміло, що ферми при цьому вони закриватимуть”, — повідомив Сергій Фролов.

Поліпшити ситуацію мають законодавчі зміни та підтримка тваринницької галузі на рівні держави. І з такими пропозиціями полтавська влада і аграрії звертатимуться і до Міністерства аграрної політики та продовольства України, і до Верховної Ради.

Коментувати