ПОЛТАВЩИНА СТАЛА ЛІДЕРОМ У МОДЕРНІЗАЦІЇ МЕДЗАКЛАДІВ В УКРАЇНІ

0

У Полтавській області найвищий відсоток трансформації спеціалізованих закладів охорони здоров’я серед інших регіонів України. Він складає – 97,2 %.

Як повідомляють у Національній службі здоров’я України (далі НСЗУ), загалом в Україні, станом на 12 листопада, автономізовано 70 % спеціалізованих медзакладів.

Наздоганяють Полтавщину Вінницька та Харківська  області, де  показник таких установ також становить понад 90 %.

Необхідність змін досить актуальна, адже з 1 січня 2020 року всі медичні заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, перейдуть на оплати за договорами з НСЗУ. Для цього вони мають відповідати кільком вимогам, перша з яких – реорганізуватись у комунальні некомерційні підприємства.

Тому місцева влада не має зволікати з автономізацією лікарень, адже медзаклади, які не реорганізуються і не підпишуть договір, не зможуть отримувати фінансування із державного бюджету. Такі медзаклади будуть змушені утримуватися з інших джерел – наприклад, з місцевих бюджетів.

Ще одна важлива умова для підписання договору з НСЗУ – комп’ютеризація закладу та його підключення до електронної системи охорони здоров’я. У рамках підготовки до впровадження Програми медичних гарантій, комп’ютеризовано 31,54 % спеціалізованих закладів

Найвищі показники щодо комп’ютеризації теж на Полтавщині (81,69 %), потім йде Львівщина (64,64 %) та Вінниччина (62,6 %).

Загалом, в електронній системі охорони здоров’я з 1 листопада 2019 року вже зареєструвалися 263 спеціалізованих та високоспеціалізованих медичних закладів.

За інформацією https://zmist.pl.ua/

Коментувати