Полтавська область першою підписала меморандум про покриття 4G-інтернетом

0

Відбулося підписання Меморандуму між Полтавською ОДА та ПрАТ «ВФ Україна» щодо втілення програми інтернетизації та комп’ютеризації області, а саме – забезпечення покриття 4G-інтернетом.

«За масштабом сьогоднішній захід можна порівняти з відкриттям залізниці. Світ розвивається, і ми маємо йти в ногу з часом, – сказав голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов. – У Полтавській області 80 відсотків міського населення користується якісним інтернетом, і лише 7,6 відсотка сільських жителів має нормальний доступ до світової мережі. Тому перш ніж запроваджувати різні сервіси для смартфонів, треба забезпечити населення регіону якісним інтернетом. Із цього й почнемо».

Заступник генерального директора Vodafone Україна (регіон Північ) Сергій Скрипніков наголосив, що їхня компанія вже давно співпрацює з різними українськими містами, але вперше запроваджуватиме інтернет-технології для області.

«Полтавщина першою у масштабах області включилася в процес реалізації програми «Держава в смартфоні», – сказав Сергій Скрипніков. – До 2024 року всі документи, які ми нині носимо в сумці, мають перейти до нас у телефони. Ми знаємо, які потрібні програми міським жителям, а тепер будемо вивчати, що важливіше для сільських».

Співпраця передбачає впровадження інноваційних рішень на базі швидкісного мобільного інтернету в мережах 3G і 4G у сферах соціальної інфраструктури області: освіта, медицина, екологія, безпека і туризм.

Сергій Скрипніков презентував усі програми, які вже реалізує компанія в інших містах і в різних сферах. Це й електронні квитки, і відстеження руху транспорту, і вимір рівня забрудненості повітря, і запис до лікаря, не виходячи з дому.

Підписали Меморандум про співпрацю символічно – в електронному вигляді – на планшеті. Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов сказав, що це має стати доброю традицією і першим кроком до діджиталізації. Розповів, що підписання документів у паперовому вигляді у нього займає кілька годин робочого часу.

У заході взяли участь радник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін, заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков, начальник управління інфраструктури ОДА Сергій Марчишинець, керівники структурних підрозділів ОДА.

Коментувати