Пожежі в екосистемах Полтавщини нанесли економічні втрати понад 58 млн гривень

0

 Станом на 13 липня на території області в екосистемах виникло 939 пожеж, що у 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2019 року, економічні втрати від яких становлять більше 58 мільйонів гривень.

 Пожежі знищили суху траву на площі більше 2 тис. га, лісові насадження та лісову підстилку – більше 87 га, поверхневі поклади торфу – більше 11 га, сільгоспугіддя площею 3,6 га. Найбільша кількість пожеж у екосистемах зареєстрована в Полтаві та Полтавському районі – 137, Кременчуці та Кременчуцькому районі – 112, Гадяцькому районі – 81 та Лохвицькому районі – 72. Про це на апаратній нараді повідомив начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області Володимир Салогуб.

 «Для запобігання виникненню пожеж ГУ ДСНС області розробило план, відповідно до якого постійно здійснюється моніторинг  оперативної обстановки з пожежами у природних екосистемах на території області. Спільно з Полтавським обласним управлінням лісового та мисливського господарства проводяться рейди і патрулювання лісових масивів. Проведено  47 рейдів у місцях масового відпочинку в лісових масивах. Роз’яснювальну роботу провели з понад 400 особами», – розповів Володимир Салогуб.

 Звернув увагу на дотримання протипожежної безпеки під час збору урожаю. На сільгоспугіддях області вже виникло 4 пожежі, знищено 2,3 га пшениці на корені та 3 га пожнивних залишків. Дві пожежі – на території Козельщинського району, по одній – у Решетилівському та Великобагачанському районах.

 «Через карантин працівники ДСНС не можуть робити планові перевірки та впливати на стани протипожежної безпеки під час збирання врожаю зернових. Тож звертаюся до керівників всіх рівнів, які причетні до збору врожаю, з проханням організувати належне проходження зернозбиральної кампанії. Основні причини пожеж на полях – необережне поводження з вогнем та випалювання стерні», – сказав Володимир Салогуб.

 Як повідомив  перший заступник начальника Полтавського обласного управління лісового і мисливського господарства Полтавщини Олексій Тенянко, нині в лісових масивах встановлено 22 системи відеоспостереження. У кожному підприємстві є спеціальна пожежна станція. Для населення відновили понад 70 місць відпочинку, щоб люди не ходили вглиб лісу. В пожежонебезпечний період взагалі заборонено відвідувати хвойні ліси.

 Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив на важливості дотримання протипожежних заходів.

  «Всі голови РДА особисто звітуватимуть про виконання заходів, які передбачені планом. Відповідальність лежить на кожному особисто. На регіональних комісіях ТЕБ і НС двічі розглядалося питання виникнення пожеж в екосистемах.  Минулого тижня відбулася державна комісія.  Через лісові пожежі в Луганській області посилено увагу до заходів, які мають вживатися безпосередньо на місцях», – сказав Олег Синєгубов.

 Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков наголосив, що всі лісові господарства повинні мати мобілізаційні оновлені плани ліквідації пожеж. Має бути безпосередня співпраця зі службою ДСНС.

 «Ще один напрям, який потрібно контролювати на місцях – захисні смуги навколо лісів, де насадження прилягають до населених пунктів чи дачних кооперативів. Ті загорання, які можуть виникнути в населених пунктах, не повинні перекинутися на ліси», – сказав Євген Греков.

 Також під час наради зауважили, що в’їзди до лісів переорані на 80%. Потрібно посилити цю роботу в тих районах, де це ще не зроблено.

 За інформацією: Полтавської обласної державної адміністрації

 

Коментувати