Прокуратура Полтавщини запобігла незаконному наданню у користування понад 140 га землі

0

Для захисту інтересів держави прокуратура Полтавської області вступила у господарську справу на стороні Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області та територіальної громади Сергіївської сільської ради Гадяцького району і запобігла незаконному наданню у користування 144 га землі.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури Полтавської області.

До відповідачів із позовом про визнання укладеними 5 додаткових угод для поновлення договорів оренди земельних ділянок звернулися представники приватного товариства. Свої вимоги вони мотивували тим, що як підприємство-орендар має переважне право на укладення договору оренди землі на новий строк після закінчення терміну дії попереднього документа. Проте прокуратура заперечувала проти задоволення позову, вважаючи переважне право позивача на поновлення договору оренди припиненим. Оскільки Законом України “Про оренду землі” визначено, що у разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється.

“Господарський суд Полтавської області погодився з доводами прокуратури і відмовив товариству у задоволенні позовних вимог”, – йдеться у повідомленні.

Довідково: відповідно до ч. 3 ст. 53 Господарського процесуального кодексу України прокурор може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті.

 

Коментувати