Рейтинг сумнівних закупівель на Полтавщині очолюють Горішні Плавні

0

Горішні Плавні прославляються на усю Україну не тільки новою назвою, але й сумнівними закупівлями міської ради.

Проаналізувавши договори, які укладалися між Замовниками та підприємствами після проведення тендеру через електронну систему ProZorro, Інститут аналітики та адвокації спільно зі Східно-Європейською академією наук за підтримки Transparency International Україна та Open Contracting Partnership виявили, що на Полтавщині вдосталь чиновників, які навіть не намагаються економити. На чолі підозрілого рейтингу – Горішні Плавні.

Найбільш сумнівною закупівлею віддали КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішньоплавнівської міської ради . Очікувана вартість автокрана – 2 млн. 800 тис. грн. За 2,79 млн. грн., без єдиного кроку зниження ціни, придбають товар у ПП «Виробничо-комерційне підприємство «Альфатекс» попри те, що середня ринкова вартість – майже на 420 тис. грн. менше, і коливається навколо цифри 2 млн. 37 тис. грн.

d1

Комунальне підприємство “Міськсвітло” у Горішніх Плавнях придбає автогідропідіймач у ПП «Виробниче-комерційне підприємство «Альфатекс» за 520 тис. грн. . Саме такою і була очікувана вартість закупівлі. Економія після проведення тендеру – 0 гривень, хоч Замовник міг відправити 180 тисяч (різниця вартості і ринкової ціни) на інші корисні цілі.

d2

ПП «Виробничо-комерційне підприємство «Альфатекс» вже фігурували в 2014 році в розслідуваннях щодо поставки Рівеньському «КАТП 1728» сміттєвоза за ціною завищеною на 90 тис. грн.

Не змогло зекономити на закупівлі автогрейдера 370 тис. грн. і комунальне підприємство «СпецЕко» . Відтак, замість 2 млн. 90 тис. грн. середньої ринкової ціни заплатить ТОВ «Торговий Дім Будшляхмаш» 2 млн. 460 тис. грн.

d3

 

Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство №5 могло б зекономити 100 тис. грн. на закупівлі пасажирського ліфту на 9 зупинок . Втім, Замовник підписав договір з ТОВ «Карат-Ліфткомплект» на суму 250,9 тис. грн.

d4

Невдалими (або дуже вдалими, для деяких організаторів) в Полтавській області виявилися і закупівлі легкового автомобіля. Кременчуцьке КАТП 1628 придбало Toyota Corolla дорожче майже на 33,6 тис. грн.

d5

Слід також зазначити, що Регіональний ландшафтний парк «Нижньоворсклянський» при закупівлі човнового двигуна Suzuki у ТОВ “БРІГ ЛТД” при оголошеній очікуваній вартості 285 тис. грн заключив договір на суму 232 тис. грн при середній ринковій вартості 259,7 тис. грн, тобто можна вважати тендер ефективний, оскільки учасник запропонував ціну нижчу за ринкову.

d6

Експерти Поліна Завадська та Олексій Северин вкотре рекомендують Замовникам при плануванні тендеру аналізувати, середню вартість на ринку того ж товару чи послуги, які вони хочуть закупити, та вивчати досвід інших замовників при закупівлях аналогічних товарів.

 

Коментувати