Розбійники в масках викрали з музею Гоголя старовинні книги

0

На 45-річного охоронця музею Гоголя в Шишацькому районі, який здійснював обхід території, напали троє чоловіків в масках.

Нападники повалили охоронця на землю, нанесли тілесні ушкодження і зв’язали. Потім зловмисники проникли в приміщення, звідки забрали 6 книг XVIII – XIX століть: один з томів “Історії держави російської” Миколи Карамзіна, Новий французький буквар, підручник французької лексики, рукописний підручник по загальній історії, складений учителем Гоголя по Ніжинській гімназії Іваном Кульжинський.

Забрали зловмисники і портрет Кульжинського, написаний аквареллю в 50-х роках позаминулого століття художником Юрковським. Здобиччю злодіїв стала також копія карикатури на імператора всеросійського Павла І, виконана Олександром Пушкіним.

Після цього невідомі втекли на автомобілі. Розпочато кримінальне провадження за частиною 3 статті 187 Кримінального кодексу України (розбійний напад, поєднаний з проникненням у житло чи інше приміщення).

За скоєне законодавством передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Працівники поліції звертаються до громадян з проханням повідомити будь-яку інформацію, яка може бути корисною для розкриття цього злочину за телефонами: (053) 52-913-60, 0950121941 або 102.

Конфіденційність гарантується, повідомляє відділ комунікації поліції Полтавської області.

Коментувати