Турецька “ОНУР” та люди Жеваго шкодять Великому будівництву Зеленського

0

Олігарха Костянтина Жеваго заочно заарештували у липні. Але це не заважає бізнесу екс-депутата заробляти на Великому будівництві

Відомо, що у Костянтина Жеваго багато активів по Україні, а перлина бізнес-імперії – родовища залізної руди в Полтавській області.

Заробляють полтавські компанії Жеваго не тільки на руді. Стабільний дохід отримують з продажу відходів: збагачена руда йде на виробництво окатишів, а відходи збагачення – використовуються в будівництві українських доріг. Наприклад, в міжнародну трасу Київ-Харків і не тільки.

Відбувається це не зовсім законно, тому що спочатку в проект з будівництва траси був закладений гранітний щебінь, але якісний гранітний щебінь дорогий. Тому його вирішили замінити на кварцитовий – дешевий та неякісний.

Попри шум в пресі, використовувати сумнівний кварцитовий щебінь не тільки не перестали, але навіть розширили географію поставок. Минулого року журналісти писали, що на кварцитовому щебені посередники платили Полтавському ГЗК за відходи 10-25 гривень за тонну. Значить, з червня 2020 по червень 2021 компанія Жеваго заробила тільки чистими на кварцитовому щебені від 2,6 до 6,5 млн грн. Але це тільки за відходи в точці відвантаження. Посередники продавали кварцити по 100-225 грн з різницею 75-215 грн на тонні, і за рік наварили до 55 млн грн. Частина цих грошей могла повернутися , але вже не компанії, а менеджменту, як подяка за щедру схему.

Хто ж використовує кварцитовий щебінь з Полтавського ГЗК?

Хороші друзі Президента – турецька ОНУР, яка будує трасу Київ-Харків в Полтавській області.

Як добре виходить – олігарх в опалі, в Інтерполі, і під заочним арештом, а його бізнес заробляє на проекті Президента.

Але якщо люди Жеваго просто заробляють, то друзі-турки, які купують кварцити та бодяжать їх в дороги – підкладають Володимиру Зеленському справжню Кварцитову свиню. Тому що кварцитовий щебінь почне вбивати дорогу міжнародного значення зсередини ще до закінчення першого терміну Зеленського.

 

Коментувати