У Горішніх Плавнях відмінили карантин стосовно американського білого метелика та амброзії

0

Рішенням виконкому Горішньоплавнівскої міської ради від 24.11.2020 року № 312 скасовано карантинний режим щодо американського білого метелика (площею 140 га) і амброзії полинолистої (площею 15 га) на території м Горішні Плавні

Це стало можливим, завдяки тому, що в місті виконується Рішення Полтавської обласної ради від 14.02.2019 року № 1041 «Програма фітосанітарних заходів по ліквідації регульованих шкідливих організмів на території Полтавської області на 2019-2023 роки» та «Програма охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на території Горішньоплавнівскої ОТГ », яким передбачені заходи і засоби для боротьби, в тому числі з карантинними шкідливими організмами.

Так в місті одними з перших в області для боротьби з амброзією почали застосовувати новітні та ефективні сучасні біопрепарати. Відомо, що звичайні методи боротьби з амброзією, такі як, скошування перед цвітінням або виривання з коренем, є малоефективними і дорогими. Коренева система амброзії може досягати декількох метрів в глибину, а від кореня скошеного рослини виростає 2-3 молодих паростка. Тому, ця методика не знищує, а навпаки, тільки сприяє розмноженню цього карантинного бур’яну. Застосування гербіцидів загрожує забрудненням підземних вод і грунтів, і несе небезпеку флорі і фауні.

Застосування новітніх біопрепаратів на території міста допомагає справлятися з великою площею амброзії і, заодно, підсилює інші рослини. При його застосуванні поліпшується родючість грунту, тому що 1 тонна сухої амброзії забирає з землі 15,5 кг азоту, 5 кг фосфору, 950 тонн води в рік. Проблема амброзії посилюється тим, що бур’ян має високу насіннєву продуктивність – до 25 тисяч насіння, а деякі види – до 100 тисяч. Тому, шкідник з кожним роком витісняє газонні трави й клумбові рослини в скверах і парках міста.

Не менш важливою є і боротьба з американським білим метеликом, який шкодить квітам, листя і плодів близько 300 видів плодових, декоративних, лісових та інших культур. Найбільше пошкоджує фруктові культури: яблуню, шовковицю, черешню, сливу, вишню, виноград, грушу, горіх волоський.

Для боротьби в виявлених вогнищах з шкідником застосовують агротехнічні та хімічні методи. Гілки з гніздами обрізають і спалюють. На уражених деревах видаляють мертву кору, стовбури обмазують вапном. Таким чином, це зменшує чисельність і поширення американського білого метелика.

Завдяки своєчасному і якісному проведенню методів боротьби з американським білим метеликом і амброзією полинолистої, в даний час, їх поширення не виявлено.

 

Коментувати