У Полтаві з’явилося обладнання для лабораторної діагностики коронавірусу

0

У Полтаві з’явився апарат, за допомогою якого можна поставити остаточний діагноз на коронавірус. Визначити вірус можна за шість-сім годин. Таке обладнання коштує 600 тисяч гривень. Його купили за волонтерські кошти.

У Полтаві тепер є не лише експрес-тести на коронавірус. COVID-19 зараз можна діагностувати лабораторно за допомогою спеціального апарату.

Ось тут, в Полтавському лабораторному центрі МОЗ, і перуває це обладнання. Воно дозволяє встановити остаточний діагноз на COVID-19.

На таке дослідження потрібно 6-7 годин. Апарат у Полтаві вже використовували.

“На цьому обладнанні вчора здійснили три дослідження, і відправили їх до референс-лабораторії у Києві. Всі три дослідження (два випадки – з Кременчука, один – з Горішніх Плавнів – виявилися негативними. Це підтвердили й у Києві”, – сказав директор Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України Андрій Хайлов.

Система дозволяє не везти результати досліджень до Києва, як раніше. Однак поки що 10 негативних і 5 позитивних тестів мають відправити туди для контролю. Вартість апарату – 600 тисяч гривень. Придбали його за кошти волонтерів-підприємців.

 

 За інформацією  PTV Полтавське Телебачення

Коментувати