Україна туристична: що варто відвідати на Полтавщині

0

Літо не планує зупинятися, а це означає, що вже давно пора замислюватися над тим, куди варто чкурнути на відпочинок. Якщо так сталося, що повноцінна відпустка вам не світить – залишайтеся з нами. Ви ознайомитесь з місцями, які можна відвідати за один вікенд.

Ну що ж, збирайте валізи та читайте далі.

Полтавщина – край, овіяний таємничими легендами, уславлений героїчними подвигами та оспіваний у літературі й мистецтві. Тому не дивно, що ми в розпал літа рекомендуємо вирушити саме сюди.

Поле Сорочинської ярмарки

Навіть, якщо ви ніколи не були на Полтавщині – ви просто не могли не чути про Сорочинську ярмарку. Зауважимо, що це був один з найбільш відомих ярмарків України XIX століття.

Поле Сорочинської ярмарки - фото 180923

Поле Сорочинської ярмарки

Саме ж село Великі Сорочинці та поле, де проходить ярмарок, прославив Микола Гоголь у повісті “Сорочинський ярмарок”, що є частиною “Вечорів на хуторі біля Диканьки”.

Поле Сорочинської ярмарки - фото 180922

Поле Сорочинської ярмарки

Примітно, що ярмарки тут існували до 20-х років минулого століття. Тоді їх заборонили, а відновили аж в 1966-му році.
На сьогодні поле Сорочинського ярмарку у Великих Сорочинцях відоме кожному українцю і далеко за межами нашої країни. Його щороку відвідують десятки тисяч гостей.

Поле Сорочинської ярмарки - фото 180924

Поле Сорочинської ярмарки

Кочубеївські дуби

Ці дуби у Диканьці вважаються одним із 100 природних чудес України. Мова йде про кілька давніх дерев, які збереглися від діброви, що оточувала родовий маєток Кочубеїв. Звідси й походить їхня назва. Не дивно, що Кочубеївські дуби вважаються однією з візитівок Полтавщини.

Дубову алею посадили полтавський полковник Іван Іскра та генеральний суддя Василь Кочубей. 1861 року ту було 68 дерев, а крізь алею простягалася дорога, що вела до садиби Кочубеїв. Найбільшим був дуб Мазепи. Його також називали дубом Марії, адже за легендою саме під ним Марія (Мотря) Кочубей зустрічалася з гетьманом Іваном Мазепою. 1934 року в це дерево влучила блискавка, від якої воно згоріло.

Кочубеївські дуби - фото 180920

Кочубеївські дуби

Зараз на алеї росте лише 4 дуби, а їхній вік становить понад 300 років. У висоту вони сягають до 20 метрів, а діаметр стовбурів – 1,5 метра.

До слова, ці дерева у своїй поемі “Полтава” описав Олександр Пушкін.

Піраміда Закревських

Завжди хотіли побачити справжню піраміду, але не було можливості полетіти в Єгипет? Не біда, адже в Полтавській області є унікальна піраміда-усипальниця династії Закревських, зведена за всіма єгипетськими звичаями.
Знаходиться вона в селищі Березова Рудка, де колись й була розташована садиба Закревських. Садибу неодноразово відвідували такі знамениті письменники як Євген Гребінка й Тарас Шевченко. Також подейкують, що наш Кобзар був закоханий у пані Закревську. А от Євген Гребінка створив у садибі Закревських свій шедевр – пісню “Очі чорні”.

Маєток Закревських - фото 180918

Маєток Закревських

У 1899 році була зведена 9-метрова піраміда Закревських. Її власник спочатку планував гармонійно об’єднати в ній дві абсолютно різні культури та релігії. Колись стіни піраміди були розписані цитатами з Біблії та прикрашені єгипетськими фресками. Всередині внутрішнього приміщення піраміди був встановлений язичницький вівтар з дерев’яним хрестом, на якому зображувався розіп’ятий Ісус Христос.

Піраміда Закревських - фото 180919

Піраміда Закревських

Втім з приходом на українські землі радянської влади іменна усипальниця була розграбована. Її неодноразово намагалися знести, тому майже нічого не збереглося з часів її величі. Однак навіть зарослі мохом і обвиті диким плющем стіни зберігають в собі таємницю роду Закревських.

Примітно, що жителі Березової Рудки кажуть, що піраміда має цілющі властивості. Якщо зайти всередину та встати посередині, прочитавши молитву, то можна зцілитися від недуг.

Кругла площа

А ми пропонуємо вам заїхати до самісінької Полтави. Кругла площа – символ доби класицизму в цьому місті. Тут перетинаються головні магістралі міста. Будівлі на майдані – архітектурні пам’ятки, поріч із якими розташований сад, що є основним туристичним об’єктом. Це улюблене місце відпочинку містян і гостей міста.

Кругла площа - фото 180916

Кругла площа

Діаметр Круглої площі складає 375 метрів, а всього пам’ятка займає близько 10 га. Центр майдану – це парк, який називається Корпусним садом. Довкола периметру розташовано 8 будівель. Сім із них, зведено в 1957 році.

Кругла площа - фото 180917

Кругла площа

Також рекомендуємо вам навідатися до:

Музею-садиби Івана Котляревського у Полтаві

Музей-садиба Івана Котляревського, Полтава - фото 180914

Музей-садиба Івана Котляревського, Полтава

Музею-заповідника Миколи Гоголя в селі Гоголевому

Музей-заповідник Миколи Гоголя, Гоголеве - фото 180913

Коментувати