“Укргазвидобування” викрили на порушенні еконорм під час утилізації небезпечних відходів, що могло нести загрозу для життя жителів Полтавщини.

0

СБУ викрила порушення “Укргазвидобування” екологічних норм під час утилізації небезпечних відходів. Це могло створити загрози для життя і здоров’я населення Полтавської області.

 Служба безпеки України викрила порушення акціонерним товариством “Укргазвидобування” екологічних норм під час утилізації небезпечних відходів буріння, що могло створити загрози для життя і здоров’я населення Полтавщини.

Встановили, що співробітники комерційної структури за погодженням з представниками “Укргазвидобування” “заробляли” на утилізації бурових шламів. Посадовці Держекоінспекції не реагували на порушення екологічних норм, йдеться у повідомленні пресцентру Служби безпеки України.

За версією слідства, відходи буріння фактично взагалі не утилізували. Під час їх тимчасового зберігання не дотримувалися необхідних екологічних вимог, що могло призвести до забруднення навколишнього середовища. У ході вивезення бурового шламу організатори здійснювали підміну супровідних документів. На полігоні побутових відходів його вивантажували під виглядом безпечної “суміші мінералів”.

За попередніми оцінками своїми діями зловмисники завдали державі мільйонних збитків.

Згідно з повідомленням пресслужби, за результатами проведених лабораторних досліджень відібраних зразків шламу, яке проводила профільна науково-дослідна установа, встановили, що ці відходи буріння належать до особливо небезпечних і потребують спеціальної процедури захоронення та утилізації. У результаті втручання співробітників СБУ товариство виправило порушення екологічних вимог.

У ході слідчих дій за ст. 236, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України правоохоронці отримали документальні матеріали, які підтверджують протиправну діяльність. Представникам комерційної структури: організатору та виконавцю протиправної схеми, а також представнику АТ “Укргазвидобування”, повідомили про підозри та обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Іншим фігурантам провадження планують повідомити про підозру найближчим часом, йдеться у повідомленні.

Триває досудове розслідування.

Коментувати