УВАГА! ОПЕРАЦІЯ “ПЕРВОЦВІТ 2016”

0

З метою збереження ранньоквітучих видів рослин і попередження правопорушень у цій галузі на Полтавщині розпочато щорічну операцію «Первоцвіт», що триватиме до кінця травня.

У ході операції здійснюються рейдові перевірки задля боротьби із несанкціонованим збиранням і торгівлею рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України рослин. Оперативну роботу проводять інспектори екологічної інспекції, співробітники поліції спільно з лісовою охороною та працівниками органів місцевого самоврядування.

Для припинення збирання, перевезення первоцвітів і торгівлі ними, на виконання вимог Законів України та з метою захисту, відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги, щороку проводяться оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Первоцвіт». При виявленні порушень законодавства складатимуться протоколи про адміністративні правопорушення з наступною їх передачею на розгляд відповідним судовим органам.

За незаконне збирання та продаж первоцвітів у громадян конфісковуватимуть незаконно здобуте і накладатимуть штраф. Крім того, порушники відшкодовуватимуть збитки, завдані навколишньому середовищу.

Поліція закликає всіх небайдужих громадян не залишати без уваги жодного факту торгівлі первоцвітами, а також не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів – заради збереження їхньої краси для майбутніх поколінь!

Відділення поліції №2 Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області

Коментувати