Зловмисники викрали дитину депутата Полтавської обласної ради і вимагали майже пів мільйона доларів – їх затримали

0
СБУ затримала злочинну групу одразу після викрадення дитини депутата. Від нього вимагали викуп у біткоїнах.

Про це повідомили у Службі безпеки України 23 вересня.

За оперативними даними, організатором «схеми» є чоловік, який перебуває за ґратами. Його обвинувачують у вчиненні вбивства з особливою жорстокістю, тому до вироку суду він знаходиться у Київському слідчому ізоляторі.

Попри позбавлення волі, чоловік розробив план та організував викрадення дитини бізнесмена і депутата Полтавської обласної ради. Чоловік підшукав виконавця викрадення через інтернет і запропонував спільнику винагороду – 100 тис. доларів.

Викуп за дочку депутата становив 470 тис. доларів. Ці кошти мали перерахувати на електронний гаманець біткоїнами.

Зловмисникам, за сприяння додатково залучених людей, вдалося викрасти дівчинку. Потім розпочалися перемовини з батьками. Вони погрожували фізичним насильством та смертю дитини.

Попри те, що викрадачі спілкувалися між собою та з батьками дівчини виключно через телеграм-канал або приховану інтернет-мережу «Даркнет», правоохоронці змогли встановити та затримати їх.

У зв’язку з достатніми доказами зловмисникам повідомили про підозру за ч. 2 ст. 189 (вимагання) та ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) КК України. Наразі підозрюваним обрано запобіжні заходи.

Встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до цього правопорушення.

 

Коментувати