6 жовтня – Всесвітній день охорони місць проживання

0
Щорічно 6 жовтня відзначається Всесвітній день охорони місць проживання – міжнародний день, покликаний привернути увагу людства до проблеми збереження фауни планети Земля.
6 жовтня – Всесвітній день охорони місць проживання
Цей день був встановлений захисниками навколишнього середовища в 1979 році. Які базовий документа була використана «Бернська конвенція про охорону дикої фауни і флори та природних середовищ існування», яка була прийнята Радою Європи. Зараз конвенція підписана 39 державами, які входять до Ради Європи, а також Європейським союзом, Монако, Буркіна-Фасо, Марокко, Тунісом та Сенегалом. Алжир, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Кабо-Верде, Ватикан є країнами, які не підписали конвенцію і мають статус спостерігача на засіданнях її виконавчого комітету.

Людина своєю діяльністю вже давно впливає на природу, змінюючи її. І статистика цього впливу досить сумна. Щогодини з лиця Землі зникають безповоротно 3 види тварин. Щодня з лиця Землі зникають безповоротно більше 70 видів фауни і флори. За останні роки біологічне різноманіття Землі скоротилося більш ніж на третину. Якщо тенденції не зміняться, то через кілька поколінь «всесвітній день охорони місць проживання» може стати «днем поминання місць проживання»

Коментувати