Британський суд відмовився розглядати позов Фонду гарантування до Жеваго на $580 мільйонів

0

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив про “відмову надання дозволу на апеляційне оскарження” рішення Високого Суду Англії та Уельсу, винесене наприкінці вересня 2021 року у справі за позовом ФГВФО про стягнення шкоди банку “Фінанси та кредит”, нанесеної йому акціонером Костянтином Жеваго та пов’язаними з ним особами.

Разом з тим, ФГВФО зазначає, що “зібрані та надані на розгляд Високого Суду Англії та Уельсу матеріали можуть лягти в основу відповідних позовів до українських судів”.

Як зауважує Фонд гарантування, лондонський суд дійшов висновку, що не має юрисдикції для розгляду цієї справи.

Раніше ФГВФО повідомляв, що в лютому ініціював позов про стягнення 582,5 млн дол з Костянтина Жеваго, трьох англійських компаній та одного громадянина Сполученого Королівства, “задіяних в операціях з виведення коштів з банку”.

На початок листопада 2021 року вкладникам банку “Фінанси та кредит” у межах гарантованої суми виплачено 9,97 млрд грн. Загальна сума акцептованих вимог кредиторів банку (фізичних та юридичних осіб, що мають документально підтверджені вимоги до банку щодо його майнових зобов’язань) сягає 30,88 млрд грн, із яких погашено лише 3,71 млрд грн.

Нагадаємо, на початку серпня 2019 року Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило про підозру двом топ-менеджерам банку “Фінанси та кредит” у справі про розтрату 2,5 млрд грн коштів, повідомивши, що в розслідуванні фігурує колишній народний депутат.

Наприкінці вересня 2019 року слідчі ДБР заочно вручили підозру екс-нардепу Костянтину Жеваго у цій справі. За інформацією ДБР, у липні 2021 року Інтерпол оголосив Жеваго у міжнародний розшук.

У прес-службі бізнесмена звинувачення заперечують, повідомивши, що зараз він перебуває за кордоном на лікуванні.

 

Коментувати