Олігарх Жеваго банкрутить свій бізнес, щоб уникнути сплати боргів

0

Ліквідований Торговий дім Росава належав Костянтину Жеваго

Госпсуд Київської області своєю постановою від 14 серпня затвердив ліквідаційний баланс ТОВ “Торговий дім Росава”, ліквідував цю компанію і закрив провадження із справи про банкрутство цієї структури. Про це повідомляє Finbalance.

“У ТОВ “ТД” Росава” відсутні будь-які активи, які можна було спрямувати на погашення кредиторських вимог”, – повідомляється в рішенні суду.

19 вересня 2018 року ТОВ “Торговий дім” Росава було визнане банкрутом постановою Господарського суду Київської області.

Госпсуд затвердив реєстр вимог компанії-банкрута, включивши до нього зокрема вимоги ГУ ДФС у Київській області на суму 126 млн грн. (шоста черга), а також окремо додавши до реєстру частину з вимог, заявлених ліквідатором банку “Фінанси і кредит”, – на 524,9 млн грн. (як такі, що забезпечені заставою майна боржника – товарами в обороті). Загальний обсяг вимог, які висував ліквідатор банку “Фінанси і кредит”, – 1,2 млрд грн. Відхилили вимоги на суму близько 700 млн грн – це в основному відсотки, нараховані банком після закінчення терміну кредитування і пеня.

  • У січні 2019 року Господарський суд Київської області визнав банкрутом ЗАТ Росава, відкрив ліквідаційну процедуру. ПАТ Банк Фінанси та Кредит, ЗАТ Росава і ТД Росава відносяться до фінансово-промислової групи Фінанси та кредит, бенефіціарним власником якої є український бізнесмен Костянтин Жеваго.

Деталі. Справа про банкрутство “Росава” тягнеться ще з 2018 року. До того моменту компанія накопичила боргів на 20,58 млрд грн. Значна частина з них – це борги банку “Фінанси і кредит”, який був також афілійований з Костянтином Жеваго і пройшов процедуру ліквідації. Пізніше Фонд гарантування вкладів продав на аукціонах ці борги, проте судові рішення по ним затягуються.

Вимоги нового власника боргу, компанії “Інвестохіллс Веста”, розділені на дві групи. Перша: вимоги за двома договорами мультивалютної кредитної лінії на загальну суму 2,7 млрд грн., Які укладені між ПрАТ “Росава” і АТ “Банк” Фінанси та Кредит “. Ці вимоги визнані в судовому порядку. Друга група: вимоги в сумі понад 17 млрд грн., що виникли на підставі договорів поручительства, застави, іпотеки, укладених між ПрАТ “Росава” і АТ “Банк” Фінанси та Кредит “. У визнання цих вимог постанови від 21 січня 2020 року Господарський суд Київської області відмовив.

Північний апеляційний господарський суд підтвердив численні порушення арбітражної керуючої Світлани Дьоміної під час виконання нею обов’язків ліквідатора ПАТ “Росава”.

Дьоміна під час судового засідання стверджувала, що нібито не могла в встановлені терміни зупинити процес виробництва на підприємстві через складність і тривалість процедури. Також, арбітражна керуюча не могла контролювати діяльність ПрАТ “Росава”, так як тривалий час у неї не було доступу до печаток і установчих документів компанії.

Однак ці заяви ніяк не пов’язані з іншою не менш важливою зоною її відповідальності – обмеженнями по оплатах, які здійснює боржник з моменту початку процесу ліквідації. Банківські рахунки компанії не були закриті в потрібні терміни та фінансові операції продовжували проводитися.

“Як арбітражний керуючий, вона повинна була розуміти, що такі транзакції, як оплата чартерних рейсів, покупка молока і повернення платежів за договорами не можуть здійснюватися в момент ліквідації підприємства”, – відзначає юрист фінансової компанії “Інвестохіллс Веста”, що є кредитором “Росави” .

Тобто рахунки не були вчасно закриті і платежі з них продовжували йти не на користь кредиторів.

 

Коментувати