Рада ухвалила законопроєкт про деолігархізацію. Які нові правила встановлять для олігархів

0

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт про деолігархізацію. Документ встановлює низку правил для тих, хто потрапить в реєстр олігархів.

За відповідне рішення проголосували 279 нардепів.

229 голосів дала фракція «Слуга народу», 18 голосів — фракція «За майбутнє», 15 — «Довіра», 11 — «Голос», а також ще підтримали законопроєкт 6 позафракційних нардепів.

Документ передбачає створення реєстру олігархів, який складатиме Рада нацбезпеки і оборони. Туди вноситимуть людей у разі відповідності певним критеріям:

 • бере участь у політичному житті 
  Довідка
  Під цей критерій потрапляють ті, хто обіймає посаду президента, голови Верховної Ради, премʼєр-міністра, міністра, народного депутата тощо або повʼязані із такими особами. А також — керівники політичної партії та люди, які фінансували діяльність політсил, політичну агітацію або проведення мітингів з політичними вимогами.

  ;

 • має значний вплив на засоби масової інформації 
  Довідка
  Людина повинна бути бенефіціаром і/або контролером ЗМІ.

  ;

 • є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) природної монополії або бізнесу, що займає монопольне (домінантне) становище на одному з ринків протягом щонайменше року;
 • загальна вартість активів перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, — це понад 2,2 мільярда гривень (понад $80 мільйонів).

У разі потрапляння в цей реєстр олігархи підпадуть під низку заборон. Вони не зможуть фінансувати партії, брати участь у приватизації та будуть зобов’язані подавати електронну декларацію.

Усі чиновники повинні будуть обов’язково подавати декларацію про контакти, якщо вони матимуть спілкування з олігархом. У разі неподання такої декларації їм загрожує звільнення.

 • Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що олігархи на тлі законопроєкту про деолігархізацію почали самі відмовлятися від активів
 • Секретар РНБО Данілов заявив, що через закон про деолігархізацію бізнесмени самі стали відмовлятися від активів. Імена він не назвав. Конкретних прізвищ він не назвав.
 • Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що критеріям, за якими можуть внести у реєстр олігархів, відповідають бізнесмен Ігор Коломойський і лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко
 • Глава Мін’юсту припустив, що Коломойський та Порошенко потраплять до реєстру олігархів.

 

Коментувати